Pārgājienu Maršruts SIGULDĀ – Gar Gauju (14 km garums)

12. janvāris, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Iespējams Sigulda izstaigāta krustām šķērsām, bet iespējams, ka pārsvarā dodies uz Siguldas svētku laukumu, Paradīzes kalnu, Gūtmaņalu? Vai Siguldā iespējams noiet arī kādu samērā vieglu maršrutu? Jā! Viens no pārgājiena maršrutiem Siguldā ar 14 km kopgarumu. Maršrutu var sākt no Siguldas centra vai jebkuras citas vietas, jo maršruts ir apļveida.

Pārgājienu uzsākot no Siguldas centra, pārsimts metru tālāk no civilizācijas esi nokļuvis dabā – Lakstīgalas gravā. Tālāk dodies lejup pa kalnu līdz Gaujai. Gar Gauju ejot līdz Kājnieku tiltam pār Gauju pa ceļam apskatot arī Gaujas līkumus, Kaķīškalnu un Velnalu. Piķenes krauja ne visiem saistās ar Siguldu, bet tā noteikti liekama bukletos par Siguldu. Tālāk dodies uz Mazo Velnalu, Balonu pļavu, līdz esi nokļuvis līdz Krimuldas pagriezienam pie serpentīna ceļa. Kur tad bez Gūtmaņalas, kas ir viens no Siguldas apmeklētākajiem dabas objektiem. Pēc Gūtmaņalas dodies uz Gaujas pusi, kur gar taku tālāk uz Siguldas Gaujas tiltu. Pārejot pāri tilta, iespējams, sākas grūtākā šī maršruta daļa, kāpiens augšā pa trepēm. Siguldas skaistās ainavas maršruta noslēgumā un arī vēsturisks atpūtas un skatu tornītis pie Siguldas slimnīcas.

ATRAŠANĀS VIETA: SIGULDA (sākumposms Siguldas centrā, bezmaksas stāvvietas pie Hotel Sigulda), ap 50 km no Rīgas

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (Siguldas autoosta un dzelzceļa stacija ir pilsētas centrā)

GARUMS: ~ 14 km (apļveida)

SEGUMS: iestaigāta taka, laipas, zemes ceļš, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kas tas ir un kā atvērt .gpx failu

PIEZĪMES:

Šis maršruts paredzēts, ja negribas lielus ļaužu pūļus un gribi baudīt mieru dabā. Maršruta takas, kurās noteikti nesatiksi daudz cilvēkus (izņemot Gūtmaņalas apkārtni). 2021.g. 12. janvārī daba bija parūpējusies par sniegotu pastaigu. Daudzi dodas uz Siguldu rudenī, bet šeit ir šarms ikvienā no gadalaikiem. Maršruts ir viegls, tāpēc šim maršrutam vajadzētu būt pa spēkam gandrīz ikvienam.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: