Rudens pārgājiens apkārt Ežezeram 1. oktobrī

20. septembris, 2023

Jau pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana un pašlaik katram interesentam jebkurā laikā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali apmēram 1107 km garumā, sekojot balti-zaļi-baltām norādēm uz dabas objektiem un ceļa zīmēm. Savukārt šogad pārgājienu entuziasti tiek aicināti iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā – Latgales Pārgājienu dienas – astoņi pārgājieni astoņās vietās Latgales reģionā. Divi pārgājieni jau ir pieveikti, vēl seši aizraujoši piedzīvojumi gaidāmi!

Iespējams, labākie vasaras piedzīvojumi sākas tieši Latgales “Ezertakā”. Latgales Tūrisma asociācija šogad aizsāk jaunu pasākumu ciklu – Latgales Pārgājienu dienas. Aktīvo pārgājienu entuziasti un arī mierīgās soļošanas piekritēji tiek aicināti piedalīties astoņos pārgājienos astoņās vietās Latgales reģionā.

Kopā iepazīsim dažādus “Ezertakas” posmus, ar zinošiem stāstniekiem uzzināsim interesantus faktus par maršruta posmos esošajiem vides un cilvēku radītiem objektiem, baudīsim Latgales mierpilno dabu un svaigo gaisu. Esot Latgalē, neatņemama sastāvdaļa ir arī latgaliešu valoda, tādēļ pārgājienu cikla moto ir #ĪmamLatgolā (#EjamLatgalē).

Visos pārgājienos būs arī vairāki grupu vadītāji, dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja izmantot bezmaksas transportu starp starta un finiša punktiem. Dalība pārgājienos ir bezmaksas, atsevišķos gadījumos būs iespēja iegādāties siltas pusdienas.

1. oktobrī Krāslavas novada tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Latgales Tūrisma asociācija organizē tradicionālo RUDENS PĀRGĀJIENU.

Dalība pārgājienā – bezmaksas. Vietu skaits autobusos ir ierobežots, tāpēc ir jāpiesakās laicīgi!

Maršruts apkārt Ežezeram ir aptuveni 20 km.

Starts plkst. 10.00 pie Viesu Nams “Papeles” Ezerniekos, finišs pie Jaundomes muižas vides izglītības centra.

Tiem, kuri ieradīsies ar savu transportu, tiks organizēta pulcēšanās plkst. 9.40 pie Jaundomes muižas vides izglītības centra, tālāk kopējais transports visus dalībniekus aizvedīs uz pārgājiena starta punktu pie lauku mājas “Papeles”.

Būs pieejams arī transports no Krāslavas plkst. 9.00 (Krāslava, Dīķu iela) un no Dagdas plkst. 9.20 (Dagda, Skolas iela 6). Ja būs nepieciešams, organizatori nodrošinās transportu arī no Rēzeknes.

Papildus informācija par pārgājienu – [email protected] (+371 25727379); [email protected] (+371 26395176).

Pārgājieni paredzēti:

  • 01. oktobris Krāslavas novads. Brīvdienu māja “Papeles”- Jaundomes muiža, maršruta garums apmēram 20 km.
  • 22. oktobris Balvu & Gulbenes novadi Kaļņa un Lazdagu ezeru apkārtnēs, maršruta garums apmēram 20 km.

Detalizētāka informācija par katru pārgājienu posmu tikšanās vietu un laiku tiks izsūtīta pāris dienas pirms pasākuma uz e-pastu, kuru dalībnieki būs norādījuši reģistrējoties.

Vairāk informācija – www.latgale.travel

! Reģistrācija 01. oktobra pārgājienam Krāslavas novadā pieejama šeit.