“SmartLynx Airlines” šogad pārvadājusi par 52,9% vairāk pasažieru

29. decembris, 2023

Latvijā bāzētā aviokompānija “SmartLynx Airlines” 2023.gadā pārvadājusi 6,56 miljonus pasažieru, kas ir par 52,9% vairāk nekā 2022.gadā.

Vienlaikus kompānija veikusi 47 495 lidojumus, kas ir par 48,3% vairāk nekā 2022.gadā.

Tāpat kompānija 2023.gadā palielinājusi lidmašīnu floti no 49 uz 67 lidmašīnām, tostarp lidmašīnu pilna servisa nomas pakalpojumu (ACMI) nozarē pirmajiem “Boeing B737 MAX8” lidaparātiem, kas ļāva uzņēmumam kāpināt veikto pasažieru gaisa pārvadājumu apjomus.
Kompānijā skaidro, ka šogad pieprasījums pēc ACMI pasažieru pārvadājumiem tirgū turpināja augt, jo aviokompānijas aizvien biežāk dod priekšroku nomas servisam, nevis jaunu lidaparātu iegādei, piebilstot, ka visā pasaulē būtiski kavējas arī jaunu lidmašīnu un detaļu piegāde no ražotājiem.

Vienlaikus uzņēmumā informē, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem šogad bija kravu pārvadājumi, ko būtiski ietekmēja e-komercijas apjomu samazinājums visā pasaulē, tomēr “SmartLynx Airlines” šogad pārvadāto kravu apjoms palielinājās par 62,9%, salīdzinot ar 2022.gadu, kas skaidrojams ar veiksmīgi noslēgtajiem ilgtermiņa līgumiem.

SmartLynx Airlines” vadītājs Žigimants Surints norāda, ka 2023.gadā uzņēmums ir veicis būtiskas investīcijas kravas pārvadājumu flotes paplašināšanā un modernizācijā. “Esam pārliecināti par savu konkurētspēju un rēķināmies, ka lielākā biznesa atdeve no šī segmenta būs jūtama turpmāko gadu laikā,” minēja Surints.

Šobrīd avikompānijas flotē ir 14 “Airbus A321F” kravas lidmašīnas, kas nākamā gada sākumā tiks papildinātas ar vēl divām šī paša modeļa kravas pārvadājumu lidmašīnām.

Aviokompānijai šogad izdevās apkalpot vairāk klientu nekā gadu iepriekš, palielinot gada laikā noslēgto līgumu skaitu par 12,5%. Papildu tādiem ilgtermiņa sadarbības partneriem kā “Turkish Airlines”, “Tui”, “airTransat” un “DHL” 2023.gadā tika noslēgti jauni līgumi ar vienu no Indijas zemo cenu aviokompāniju “IndiGo” un realizēts projekts sadarbībā ar skandināvu aviokompāniju “SAS”.

SmartLynx Airlines” vadītājs norāda, ka šis gads aviokompānijai bija izaicinājumu pilns, tomēr kopumā vērtējams kā pozitīvs.
“Šogad izdevās veikt pirmos lidojumus Indijas aviokompānijām, un redzam ievērojamu attīstības potenciālu tieši šajā un Tuvo Austrumu, kā arī Ziemeļamerikas reģionā. Reaģējot uz tirgus pieprasījumu, arī nākamgad mēs turpināsim veikt apjomīgas investīcijas aviokompānijas flotes un gaisa kuģu apkalpes kapacitātes celšanā,” atzīmē Surints.

Kompānija “SmartLynx Airlines” reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens miljons eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 235,156 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma peļņa bija 11,708 miljoni eiro.
SmartLynx Airlines” pieder SIA “Smart Aviation holdings”, kuras vienīgā īpašniece ir Kipras “Avia Solutions Group (CY) Plc”. Savukārt kompānijas patiesais labuma guvējs ir Lietuvas pilsonis Gedimins Žiemelis.

 

Avots: LETA