Uzsākta pārgājiena maršruta MEŽTAKA izveide Kurzemē

17. jūlijs, 2020

Plānots, ka jau 2022. gadā “Mežtaka” un “Jūrtaka” šķērsos visas trīs Baltijas valstis – Lietuvu, Latviju un Igauniju, maršrutu kopgarumam sasniedzot ap 3450 km, tādējādi palielinot tūrisma plūsmu arī Kurzemē!

2020. gada 1. jūnijā uzsākts projekts LLI-448 “Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam atbalstu. Pateicoties tam, 2022. gadā Mežtaka un Jūrtaka šķērsos jau visas trīs Baltijas valstis – Lietuvu, Latviju un Igauniju, maršrutu kopgarumam sasniedzot ap 3450 km.

Abos maršrutos katru dienu varēs veikt arī kā atsevišķu, ap 15-20 km garu pārgājienu, kam norādītas nakšņošanas un ēdināšanas iespējas, kā arī citi pakalpojumi tūristiem.

“Apsekojot plānoto “Mežtakas” maršrutu Kurzemē, guvām pilnīgāku priekšstatu par posmiem, kuri līdz šim vēl nebija redzēti dabā. Tika meklētas alternatīvas vairākiem sarežģītākiem posmiem, kurus atzinām par nepiemērotiem kājāmgājējiem. Izbridām lielākas un mazākas takas un ceļus, lai novērtētu uz kartes atlikto posmu variantus.  Darbu pie maršruta izstrādes turpināsim, lai jau līdz augusta sākumam būtu skaidrs maršruta trasējums Kurzemē. Kad tas būs saskaņots ar attiecīgajām pašvaldībām, tad vēlreiz maršrutu iziesim ar kājām, eksperta – Jura Smaļinska vadībā. Šiem apsekojumiem pievienoties aicināsim arī visus interesentus. Plānots, ka šie apsekojumi varētu sākties augusta otrajā pusē. Tiklīdz būs zināmi precīzi apsekojuma datumi un posmi,  tā informēsim gan Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.kurzemesregions.lv, gan “Mežtakas” Facebook lapā – www.facebook.com/meztaka/“, ziņo Kurzemes plānošanas reģions.