VJETNAMA – motorolleru un gastronomisko izvirtību paradīze, kur par rītdienu domāju rīt!

11. februāris, 2020

Gadu mijā devos piedzīvojumā uz Vjetnamu un pārliecinājos, ka šī “pūķu valsts” ir uzmanības vērta un spēs aizraut elpu ikvienam! Vjetnamā dzīvoju 2 nedēļas, ceļojot pēc principa “šeit un tagad” – ar mugursomām uz pleciem, spontāni, vadoties pēc sajūtām. Naktsmītnes biju rezervējis tikai pirmajai naktij. Par nākamo dienu sāku domāt ātrākais iepriekšējās dienas vakarā. Vjetnama pārsteidza ar vienu no pasaules interesantākajām virtuvēm, viesmīlīgiem, draudzīgiem un atsaucīgiem iedzīvotājiem (īpaši hosteļos), pasakainām dabas ainavām un brīvības sajūtu! Vienlaikus Vjetnamā ir iespēja aplūkot senās arhitektūras piepildītās pilsētas, budistu tempļus un sajust Francijas kolonijas pēdas.

Pēdējos gados Vjetnama ir kļuvusi par populāru tūrisma galamērķi, īpaši tā patīk budžeta ceļotājiem, kam patīk doties pēc eksotikas uz tālākiem pasaules nostūriem. Noteikti Vjetnamā vēl kādreiz atgriezīšos un iesaku visiem ceļojumu mīļiem turp doties!

Piedāvāju iepazīties ar unikālākajām vietām Vjetnamā, kas noteikti ir vērts pieredzēt, dodoties uz šo valsti.

 1. Halonga līcis

Ceļojot pa Vjetnamu noteikti noteikti vērts apmeklēt UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto Halonga līci, ko sauc par “Pūķa līci”. Tas ir pasakains dabas brīnums, kas noteikti atstāj iespaidu dabas mīļotājiem. Līcī ir vairāk nekā 2000 salu un 980 no tām ir savi nosaukumi. Leģendas vēsta, ka līcim laižas pāri pūķis, kas pieskaroties ūdenim ar savu asti katru reizi izveido jaunu salu!

Lielākās salas klāj skaisti meži un stāvas klintis. Neaizmirstamai pieredzei apmeklējot Halonga līci, iesaku tur doties ar tradicionālo vjetnamiešu baržu vai baudīt šo dabas brīnumu airējot ar kajakiem.

halong līcis vjetnama

 1. Sapa kalnu reģions

Sapa atrodas ziemeļu – rietumu Vjetnamā. Tā ir perfekta vieta dabas mīļiem un tiem, kuriem patīk pastaigu takas. Brīnīšķīgas ainavas, kur paveras Muong Hoa ielejas rīsu terases. Kalni, augsti ūdenskritumi, daudz zaļumu. Sapā, 9 km no pilsētas, atrodas augstākais kalns Vjetnamā – Fansipan. (3143 m). Tur ir vairākas pastaigu takas, ko cilvēki var mērot saviem spēkiem bez gida. Protams, ir arī iespēja rezervēt tūres ar zinošiem pavadoņiem. Ja Tev patīk kalni un pastaigas, tad viennozīmīgi, šī vieta ir Tev! Kad esi tur, neaizmirsti apciemot arī autentiskos ciematiņus, kur ir mīt vietējie iedzīvotāji – dažas etniskās minoritātes. Cilvēki tur dzīvo gluži dažus simtus gadu atpakaļ –  bez elektrības, ūdens piegādes un citām mums pašsaprotamām lietm. Apmeklējot Sapu iesaku apmeklēt vietējo tirgu, jo šī ir viena no galvenajām tirdzniecības vietām visā provincē Lao Cai. Tirgotāji centīsies pievērst jūsu uzmanību, pārdodot savus ar rokām darinātos suvenīrus, galdautus vai pašu audzētus augļus un dārzeņus.

vjetnama ziemeļi

 1. Hoi an

Hoi An ir vēsturiska piekrastes pilsēta centrālajā Vjetnamā 30 kilometrus uz dienvidiem no Da Nang pilsētas. Pilsēta ir pazīstama ar tās seno kvartālu, kas 15 gs. bija tirgošanās punkts. Viena no ievērības cienīgajām vietām ir 16 gs. Japāņu tilts. Iepazīsti tradicionālo arhitektūru vecpilsētā un apmeklē Hoi An muzejus, lai uzzinātu vairāk par šīs apkaimes vēsturi!

hoi an vjetnama

 1. Dalat

Dalat ir neparasta pilsēta, kalnu ieskauta – dēļ skaistās dabas to iecienījuši piedzīvojumu meklētāji, avantūristi un kalnu pastaigu cienītāji. Iesaku nomāt motorolleri un apmeklēt apkārtnē esošos ūdenskritumus, iepazīt elegantās franču kolonistu celtnes vai atpūsties pilsētā, baudot slinkas pēcpusdienas kādā no daudzajām pilsētas šarmantajām kafejnīcām. Kad ceļo uz Dalat pilsētu, iesakām  izvēlēties Hang Nga viesu māju jeb “Crazy House”. Tā ir mūsdienīga celtne, kur iedvesma gūta no spāņu arhitekta Antonio Gaudi un dabas.

 1. Mui ne

Mui Ne ir pludmales kūrortpilsēta dienvidaustrumu Vjetnamā. Tā ir viena no populārākajām Vjetnamas pludmalēm – īsta tropiskā paradīze un atspirdzinājums dvēselei! Baltās smilšu pludmales stiepjas līdz pat 25 kilometriem ap zaļo priežu mežu ar debeszilu un siltu Dienvidķīnas jūras ūdeni. Kūrortpilsēta ir pazīstama arī ar sarkano un balto smilšu kāpām. Iesaku izbaudīt braucienu ar kvadracikliem. Tas ir elpu aizraujoši un neizmaksā dārgi. Tāpat iesaku apmeklēt senos Po Shanu Cham torņus. Garāka brauciena attālumā no pilsētas ir Ke Ga bāka. Tur var nokļūt ar motorolleri vai taksometru un tad ar laivu. Bāka ir mazāk kā 10 minūšu braucienā ar laivu. Laivas ir pieejamas visu dienu. Šī pilsēta apburs arī gardēžus, jo šeit ir daudz mazas ēstuves, kuras piedāvā gardas jūras veltes un mērces.

 1. Hošimina

Hošimina ir lielākā pilsēta Vjetnamā – megapole, kas atrodas Vjetnamas dienvidu daļā.  Šeit sadzīvo senais ar mūsdienīgo – Eiropas vēsmas kopā ar tradicionālajām vjenamiešu vērtībām. Augsti debesskrāpji slejas virs vēsturiskajām celtnēm. Skaistas baznīcas un budistu tempļi, stilīgi restorāni un vietējās ēstuves.

Uzturoties pilšetā iespējams saplūst ar vietējo iedzīvotāju nesteidzīgo dzīves tempu, pastaigāties pa pilsētas ielām, apskatīt budistu tempļus, prezidenta pili, gotisko Noterdamas katedrāli, ko cēluši franšu kolonisti. Pilsēta izceļas ar lielu dažādību un plašu piedāvājumu klāstu, kurā katrs atradīs ko sev piemērotu.

hošimina vjetnama

 1. Tam Coc

Tam Coc ir viena no skaistākajām un nenovērtētākajām vietām Vjetnamā. Tā ir plaša, purvaina apkārtne, kas pazīstama ar skaistu dabu un saskatāmo līdzību ar Halongas līci, tādēļ bieži to mēdz saukt par “Halongas līci uz zemes”. Te Jūs redzēsiet skaistas rīsu terases, iespaidīgus kalnus pie upes, klintis, arī vairākas alas. Tam Coc ir daļa no Trand An Scenic reģiona, kam piešķirts UNESCO pasaules mantojuma statuss.

 1. Hanoja

Vjetnamas galvaspilsētā Hanoja ir otrā lielākā pilsēta valstī. Tā ir Vjetnamas ziemeļu galvaspilsēta, kur atdusas šīs valsts galvenais vadonis un līderis Ho Chi Minhs, savā iespaidīgajā mauzolejā pašā pilsētas centrā, kas atrodas Ba Dinh laukumā. Pirms nokļūšanas mauzolejā, viņš cīnījās par Vjetnamas brīvību un aizstāvēja komunisma ideju, līdz panāca savu un apvienoja Vjetnamas tautu ziemeļos un dienvidos. Šim vēstures faktam ir liela nozīme gan mūsdienu pilsētas attīstībā, gan visas valsts patreizējā struktūrā.

Hanoja ir Vjetnamas ekonomikas un kultūras centrs, kas apbur ar dzīves ritmu un pasakainu kultūras mantojumu. Tur atrodas starptautiskās lidostas, tekstila izstrādes ražotne, koka, ādas apstrādes, ķīmijas un pārtikas rūpnīcas, universitātes. Salīdzinot ar dienvidiem (piemēram, Hošiminu) Hanoja ir vājāk attīstīta, ar sliktāku infrastruktūru un bez iespaidīgām augstceltnēm, tomēr ar savu šarmu, vēstures un kultūras bagātību.

 1. Hue

Pilsēta Vjetnamas vidū ar īpaši bagātu arhitektūras mantojumu, pasakainiem parkiem un dārziem. Apmeklējot šo pilsētu, noteikti apskatiet oficiālo Hue simbolu – Tienmu Pagodu (budistu templi). Iekšā jūs varēsiet apskatīt zelta un sudraba Budas attēlus. Pilsētā iesaka apmeklēt deviņpadsmitā gadsimta karalisko pili un cietoksni, imperatora kapenes un Hua karaļa mākslas muzeju. Veģetārieši būs sajūsmā par plašo izvēli pilsētas restorānos un kafejnīcās, jo šeit veģetārs uzturs ir ļoti populārs.

 1. Mekongas delta

Eksotiski džungļi, veldzējošas peldes un tropu puntu dziesmas dienvidrietumu reģionā – vietā, kur Mekongas upe sadalās desmitiem šauros kanālos. Pelde vjetnamiešu laivās var kļūt iespaidīgāko piedzīvojumu, kādu esat pieredzējuši. Laivojot pa šaurajiem džungļu kanāliem, baudiet vietējās dzīves šarmu. Redzēsiet mazas vietējo iedzīvotāju būdiņas, kuras ieskauj eksotiski džungļi. Ja ir interese, iespējams piestāt kādā no saliņām, lai apskatītu tās tuvāk.

mekonga vjetnama

 1. Fukuokas sala

Lidojuma attālumā ir Fukoakas sala, kas piedāvā neparastu pludmali un eksotisku atpūtu, tropu idilli – balto smilšu pludmales, nolocītas palmas un smaragzilu ūdeni. Gozējoties pludmalē, var baudīt svaigi spiestu augļu sulu, pusdienās – tradicionālo vjetnamiešu virtuvi, vakarā –  vjetnamiešu masāžu.

Vairums viesnīcu atrodas skaistās pludmales piekrastē. Fukuokas sala ir mazapdzīvota, patiks tiem, kas vēlas mierīgu atpūtu pludmalē un baudīt pasakaino skaistumu.

Gastronomiskās baudas Vjetnamā:

Vjetnama ir īstā vieta tiem, kuriem patīk Āzijas virtuve. Iecienītākie vjetnamiešu ēdieni ir PHO zupa, Banh Mi bagete un jūras veltes. Asu izjūtu cienītājiem Vjetnama piedāvā arī tādas gastronomiskās izvirtības kā čūskas asiņu un čūskas gaļas baudīšanu. Viena no vietām, kur to piedāvā ir Le Mat ciematiņā pie pašas Hanojas smalkā restorānā, kur tiek audzētas čūskas un arī citi eksotiski dzīvnieki. Izvēlēto čūsku viesmīlis Jums atnesīs pie galdiņa un acu priekšā ar veiklu naža dūrienu čūska tiks aizsūtīta uz „citiem medību laukiem”, lai klienti varētu nobaudīt tās sirdi ar siltajām asinīm un rīsu vīnu. Nekas neiet zudumā – čūskas āda tiks pagatavota kā gardi čipsi un gaļa kā mazliet pasīksta vista. Tāpat vietējās kafejnīcās ēdienkartēs piedāvājumā redzēsiet suņa gaļu, kas ir visai ikdienišķa parādība.

vjetnamas suņa gaļa

KO VĒRTS ZINĀT CEĻOTĀJIEM UZ VJETNAMU:

 1. Vjetnamā ceļotāji var justies pavisam droši.
 2. Vjetnama ir lielāka nekā izskatās kartē – tas prasa ļoti ilgu laiku, lai apceļotu visu valsti sākot no dienvidiem līdz ziemeļiem. Ja izvēlas to darīt, iesaku lidot.
 3. Neskatoties uz to, ka tūrisma infrastruktūra ir mazāk attīstīta kā blakus esošajā Taizemē, ceļot pa Vjetnamu ir viegli. Var pārvietoties ar autobusu, vilcienu vai lidmašīnu. Lētākais transporta veids ir autobuss, taču arī lidot nav dārgi (lidojums no Hanojas uz Hošiminu izmaksā ap 35 eur)
 4. Vjetnamā populārs, ērts, efektīvs un lēts pārvietošanās veids ir izmantojot aplikāciju – Grab, kurā var izvēlēties pārvietoties gan ar taxi, gan motorolleri.
 5. Vjetnamā satiksme ir haotiska – it īpaši Hanojā. Ir tikai viens noteikums, ka tādu neeksistē! Cik cilvēku, tik motorolleru, pa retam kāds taxi un pavisam reti kāda vietējā „biezā” auto un tūristi. Vienmēr jābūt uzmanīgiem šķērsojot ielu, pat pie gājēju pārejām – gandrīz neviens auto neapstāsies, lai palaistu gājējus! Tāpēc reti kurš vietējais Vjetnamā izvēlas pārvietoties ar kājām.
 6. Laikapstākļu atšķirības Vjetnamā starp dienvidiem un ziemeļiem ir lielas. Ja dienvidos ir silts, ziemeļos var būt diezgan pavēss. Iesaku skatīties laika prognozes un izvēlēties piemērotu apģērbu.
 7. Tādas lietas kā ubagošana, uzmācība un jebkāda cita veida aizskaroša rīcība pret tūristiem Vjetnamā nav!
 8. Vietējiem patīk izskatīties „bieziem”, tāpēc ikdienas sarunās bieži tiek pārspīlētas summas par lietu vērtībām. Vietējiem patīk nēsāt pakaļdarinājumus – viltotās D&G drēbes, Gucci saulesbrilles, Rolex pulksteņus u.tml. Veikali, kur tādas lietas iegādāties, ir sastopami ik uz soļa.
 9. Pilsētas, īpaši Hanoja neizceļas ar nakts dzīvi un izskatās, ka visi vietējie iet gulēt reizē ar gaiļiem un ar tiem arī reizē ceļas. Vēlākais ap 24.00 kafejnīcas un bāri tiek slēgti un ielas paliek pavisam tukšas, lai visi dotos pie miera. Nereti var novērot, ka, piemēram, ceļojumu birojs vai kafejnīca tiek slēgta, piemēram, 20.00 un visi darbinieki turpat ofisā uz grīdas nakšņo, lai lieki netērētu laiku un naudu ceļā un no rīta atkal turpinātu savu darbu!

 

Informācija par vīzu: noformēt vīzu ir ļoti ērti un tas neprasa daudz laika! Iesaku izvēlēties e-vīzu. Nav nepieciešams ielūgums un saņemt e-vīzu iespējams elektroniski pāris dienu laikā. Vairāk informācijas par elektronisko vīzu skatīt šeit: https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/guest/trang-chu-ttdt

dananga vjetnama