Pārgājiena maršruts: Ogres Zilie kalni (19 km)

17. augusts, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu – Ikšķile – Ogre – Ikšķile (Ogres Zilie kalni). Attālums no Rīgas ap 30 km, tā kā tikai ap 30 min. brauciens un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas. Sākumpunkts ir Ikšķiles dzelzceļa stacija, bet tas ir atkarīgs no paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta (piemēram, Ogres).

Kopš 2004. gada dabas parks “Ogres Zilie kalni” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija 312 ha platībā. Parka teritorijas lielāko daļu aizņem skujkoku meži uz osiem – vaļņveidīgu pauguru virknes, kas ir Lielo Kangaru kalnu daļa. Parka teritorijā esošajā Dubkalnu ūdenskrātuvē ir īpaši tīrs un dzidrs ūdens, kā arī izveidotas vairākas atpūtas vietas pie ūdens. 2013. gadā parkā atklāts 30 m augsts skatu tornis.

Ja pārgājiena sākumu esi izvēlējies Ikšķiles dzelzceļa staciju, tad braucot ar auto ir bezmaksas stāvvieta, kur vari novietot auto vai arī izmantot vilcienu un 30-35 min. laikā būsi klāt, ja dodies no Rīgas. Pārgājiena maršruts vedīs pārsvarā caur priežu mežiem. Dubkalnu karjers, kurā vari atveldzēties vai arī “roņot” ziemā, 30m augstais skatu tornis no kura paveras lielisks skats, Mežezers, kurš atrodas netālu no Ogres Tehnikuma. Ogres Zilie kalni noteikti ir lieliska vieta pastaigām dabā, jo dabas parks ir liels un maz ticams, ka gadīsies kādā cilvēku drūzmā.

Pārgājiena maršruts Ogres Zilie kalni

ATRAŠANĀS VIETA: Ikšķile (~30 km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss, vilciens)

GARUMS: 19 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, zemes ceļi, asfalts, bruģis

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

pārgājiena maršruts ogres zilie kalni

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir samērā viegls bez lielām reljefa izmaiņām, tāpēc noteikti iesakāms ikvienam. Maršruts tika noiets 2021.g. 8. augustā. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi pavasarī, vasarā un rudenī. Ziemā šis pārgājiena maršruts nav ejams, jo daļā no posmiem tiek ierīkota slēpošanas trase. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: