1. septembrī Rīgā notiks vairāki pasākumi un būs bezmaksas sabiedriskais transports

1. septembris, 2023

Sagaidot jaunā mācību gada sākumu, 1. septembrī bērni un jaunieši aicināti svinēt Zinību dienu pasākumos Rīgas centrā un apkaimēs, kā arī piedalīties interešu izglītībai veltītās Atvērto durvju dienās, kas turpināsies līdz pat 22. septembrim. Atzīmējot Zinību dienu, galvaspilsētā būs arī bezmaksas sabiedriskais transports.

Zinību dienā – “Citi zēni”, “Pirmais kurss”, Fiņķis un repa minifestivāls

Ar pasākumiem Vērmanes dārzā, Nordeķu parkā un kultūrtelpā “Strops” Pļavnieku Zaļajā birzī 1. septembrī noslēgsies Rīgas drosmes un prieka vasaras pasākumi. Vērmanes dārzā no plkst. 17.00 līdz plkst. 19.00 norisināsies repa minifestivāls, kurā uzstāsies grupa “sivmoneyy”, Grēta un repa apvienība “Siera plate”.

Tikmēr Nordeķu parkā jau no plkst. 14.00 līdz pat plkst. 22.00 ikviens aicināts uz dažādu mūzikas žanru izpildītāju koncertiem: plkst. 15.00 paredzēts Rīgas 34. vidusskolas vokālās studijas koncerts, plkst. 17.00 skaņu mākslinieka Maksima Šenteļeva performance, plkst. 19.00 uzstāsies Rīgas Doma kora skolas džeza programmas audzēkņi, savukārt plkst. 20.00 pasākumu noslēgs hiphop mākslinieks Fiņķis. Pasākuma laikā darbosies mākslas un kustību darbnīcas bērniem, kā arī Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” tautas lietišķās mākslas studiju izstādes un darbnīcas.

1. septembrī paredzēta kultūras programma arī kultūrtelpā “Strops” Pļavnieku Zaļajā birzī, kurā ikvienam interesentam būs iespējams noskatīties gan Rīgas Tehniskās universitātes bērnu un jauniešu zinātkāres centra “Futurimo Rīga” zinātnisko šovu ar laboratoriskiem elementiem, gan pēc tā – Zīmējumu teātra izrādi “Trīs labas lietas”.

Savukārt Rātslaukumā pasākumā “Ar jaunu sparu zinību dzīlēs” Zinību dienas svētkos no plkst. 17.00 līdz plkst. 22.00 uzstāsies vokālie ansambļi “Kolibri”, “Dzeguzīte”, Rīgas doma kora skolas džeza grupa “Viens likums”, izskanēs Latviešu animācijas un kinofilmu mūzikas koncertprogramma bērniem, kurā visu iemīļotās dziesmas izpildīs solisti Kristīne Pāže un Didzis Bardo. Pasākumu noslēgs grupas “Pirmais kurss” un “Citi zēni”.

Sākas Atvērto durvju dienas interešu izglītības centros

Līdz ar 1. septembri durvis ver Rīgas pašvaldības izglītības iestādes, tostarp interešu izglītības centri, piedāvājot iepazīt un izvēlēties sev noderīgas un saistošas nodarbības, aicinot uz Atvērto durvju dienu pasākumiem “Nāc un piedalies!”.

Šajā dienā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24 un Baltāsbaznīcas ielā 14) norisināsies Atvērto durvju diena “Svētki mūsmājās”. Savukārt Bolderājā no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.30 Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas teritorijā (Miglas ielā 9) būs iespēja iepazīties ar interešu izglītības nodarbību piedāvājumu un pieteikties pulciņos un kolektīvos.

Ar visiem pašvaldības rīkotajiem rudens izglītības un kultūras notikumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē rudens.riga.lv un Rīgas pašvaldības Facebook kontos “Rīgā mācās” un “Rīgā notiek”. Pasākumos ieeja ir bez maksas. Tāpat ar plašo interešu izglītības iestāžu piedāvāto programmu klāstu var iepazīties arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta tīmekļvietnes www.iksd.riga.lv katalogā.

 

Avots: https://www.rigassatiksme.lv/