airBaltic atzīmē 28. gadadienu

3. oktobris, 2023

2023. gada oktobrī Latvijas lidsabiedrībai airBaltic aprit 28 gadi.  Svinību gaisotnē airBaltic vēlas izcelt, ka vislabākā dāvana svētkos un dzīvē ir iespēja būt un lidot kopā.

airBaltic izpilddirektors un prezidents Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Mēs pastāvam jau 28 neaizmirstamus gadus, kuru laikā airBaltic guvusi daudzus panākumus. Turklāt gadadienas mēnesī mēs tuvojamies arī 2 500 darbinieku skaitam. Es lepojos ar mūsu lidsabiedrību un visu komandu, kas rūpējas par visdažādākajām mūsu darbības jomām.”

“Vienlaikus nespējam iztēloties airBaltic bez mūsu pasažieriem – gan tiem, kuri ceļo regulāri, gan tiem, kuri vēl tikai gatavojas doties savā pirmajā lidojumā. Izsaku jums pateicību par uzticēšanos, un ceram drīzumā jūs redzēt uz airBaltic klāja!” piebilda Gauss.

Šobrīd airBaltic nodarbina vairāk nekā 2 400 profesionāļus, kas pārstāv 30 tautības. Uzņēmumā strādājošo personu vidējais vecums ir 35 gadi, bet vidējais darba stāžs sasniedz sešus gadus. Līdz šim septiņi darbinieki strādājuši lidsabiedrībā kopš tās izveides 1995. gadā – 28 gadus. Dzimumu proporcija ir 46% sieviešu un 54% vīriešu.

Visvairāk pārstāvētās profesijas un darbības jomas lidsabiedrībā airBaltic ir stjuarti (>740), lidmašīnu tehniskās apkopes darbinieki (>450), piloti (~400), lidojumu nodrošināšanas un operatīvās darbības speciālisti (>300), komercpersonāls (>240) un IT, personālvadības, finanšu un citi biroja darbinieki (~200).

Lidsabiedrība dibināta 1995. gada agrā rudenī, Latvijas valstij un Scandinavian Airlines (SAS) vienojoties par kopuzņēmuma izveidi. Tā paša gada 1. oktobrī airBaltic veica pirmo komerciālo lidojumu no Rīgas uz Stokholmu ar SAAB 340 lidmašīnu. 1995. gada oktobrī airBaltic pārvadāja 4 400 pasažierus un veica 209 lidojumus. Šo 28 gadu laikā airBaltic kopumā ir pārvadājusi vairāk nekā 55 miljonus pasažieru un veikusi vairāk nekā 880 lidojumu.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 400 darbinieku. airBaltic flotē ir 44 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.