airBaltic darbības rezultāti atbilstoši uzstādītajiem mērķiem

28. jūnijs, 2023

Ministru kabinets otrdien, 27. jūnijā, izskatīja Satiksmes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par airBaltic 2023. gada pirmā ceturkšņa rezultātiem”.

2023.gada pirmajā ceturksnī Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic sasniedzis 105,1 milj. eiro ieņēmumus, kas ir par 75% vairāk nekā pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos un ir vēsturiski lielākie uzņēmuma ieņēmumi  pirmajā ceturksnī.  Uzņēmuma zaudējumi samazinājušies līdz – 11,4 milj. eiro, kas ir labāks rādītājs nekā pirmspandēmijas pirmajā ceturksnī 2019. gadā.

Pārvadāto pasažieru skaits pieauga par 77%, salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni, sasniedzot 770 tūkt. pasažieru. Veikto lidojumu skaits palielinājās par 47% un sasniedza 11,4 tūkstošus lidojumu.

Arī pagājušais gads Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic novērtēts kā veiksmīgs, jo atbilstoši biznesa plānam “Above 2026” tas bija plānots kā atveseļošanās uzsākšanas gads, samazinot uzņēmuma zaudējumus pēc Covid19 pandēmijas, kas īpaši smagi skāra aviācijas nozari. airBaltic sasniedza visus rezultatīvos finanšu rādītājus, atsevišķās pozīcijās tos pārsniedza, neskatoties uz to, ka gada sākumā nozarē bija spēkā atsevišķi Covid-19 ierobežojošie pasākumi.

Lidsabiedrība veiksmīgi spēja mazināt kara Ukrainā izraisīto ievērojamo tranzīta pasažieru skaita kritumu uz kopējo pasažieru pieprasījumu. No finanšu rādītājiem par izpildītiem atzīstami visi rādītāji, savukārt no nefinanšu rezultatīvajiem rādītājiem, daļēji nav sasniegts tikai viens no rezultatīvajiem rādītājiem (“Palielināt airBaltic darbības apjomu un efektivitāti atbilstoši biznesa plāna mērķiem”), kas saistīts ar biznesa virziena maiņu, reaģējot uz austrumu tirgus slēgšanu.

airBaltic turpina darbu, lai sagatavotos IPO (initial public offering jeb sākotnējais publiskais piedāvājums) izteikšanai 2024.gadā. Gaidāmā IPO rezultātā airBaltic būs iespēja piesaistīt papildus akciju kapitālu un valstij būs iespēja pārdot savas akcijas, lai atgūtu Covid-19 pandēmijas laikā veiktos ieguldījumus lidsabiedrībā.

 

Avots: www.sam.gov.lv