airBaltic iegulda nākotnē, izmantojot mākslīgo intelektu

13. decembris, 2023

Ņemot vērā inovācijas mākslīgā intelekta jomā, Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir veiksmīgi identificējusi veidus efektivitātes palielināšanai, savā ikdienas darbā izmantojot mākslīgo intelektu. Lidsabiedrība strauji paplašina mākslīgā intelekta izmantošanu un šobrīd strādā ar risinājumiem tādās uzņēmējdarbības jomās kā juridiskie jautājumi, drošība, iekšējo rokasgrāmatu pārvaldība un citās.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “airBaltic turpina būt līdere inovāciju jomā. Mūsu pastāvīgais mērķis palielināt efektivitāti ir radījis ievērojami augstu mākslīgā intelekta risinājumu izmantošanas līmeni dažādās uzņēmējdarbības jomās. Mēs redzam mākslīgo intelektu kā lielisku iespēju un palīgu laika resursa taupīšanā – ieviešot šos risinājumus, mēs investējam nākotnē un turpmākajā airBaltic izaugsmē.”

Šobrīd airBaltic izmanto mākslīgā intelekta risinājumus, kas ir gan pašu radīti, gan ārējo partneru izveidoti un piedāvāti. Visbiežāk izmantotie iekšējie risinājumi ir vairāki jautājumu un atbilžu tipa rīki – tie radīti, lai atvieglotu un padarītu ērtāku darba uzsākšanu airBaltic, ātri uzzinātu sīkāku informāciju par uzņēmumu vai atrastu konkrētu informāciju uzņēmuma lidojumu operāciju rokasgrāmatās.

Turklāt lidsabiedrība izveidojusi sadarbību ar tādiem uzņēmumiem kā KPMG Latvijā, lai uzņēmumā atvieglotu līgumu pārvaldību, un PROS par mākslīgā intelekta risinājumiem papildpakalpojumu cenu noteikšanai, pamatojoties uz pasažieru pieprasījumu un vēlmēm.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 45 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.