airBaltic ieņēmumi 2023. gadā varētu pārsniegt 668 miljonus eiro

1. februāris, 2024

Latvijas lidsabiedrībai airBaltic gatavojoties publiskot 2023. gada finanšu rezultātus, sākotnējie dati liecina par pārliecinošu ieņēmumu prognozi aizvadītajam gadam. Pēc rekordaugstajiem ieņēmumiem pirmajā pusgadā un stabiliem finanšu rezultātiem trešajā ceturksnī airBaltic turpina demonstrēt pozitīvu darbību un uzņēmējdarbības rādītājus. Neauditētie provizoriskie dati liecina, ka kopējie pagājušajā gada ieņēmumi sasniegs 668 miljonus eiro, kas ir par 34% vairāk nekā gadu iepriekš.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Tuvojoties 2023. gada rezultātu publiskošanai, varam paziņot, ka airBaltic ir ceļā uz ļoti veiksmīgu gadu. Mēs ar nepacietību gaidām, kad varēsim iepazīstināt ar rezultātiem investorus, medijus un sabiedrību. Plašākā kontekstā 2023. gads airBaltic ir bijis nozīmīgas izaugsmes un attīstības gads, kas vēl vairāk uzsver mūsu kā nozīmīga aviācijas nozares dalībnieka lomu un apņemšanos savienot Latviju ar pasauli.”

Turklāt, apkopojot rezultātus par 2023. gadu, ir redzams, ka airBaltic ir turpinājusi mērķtiecīgu uzņēmuma izaugsmi un attīstību. Provizoriskie dati liecina, ka 2023. gadā lidsabiedrība pārvadāja aptuveni 4,5 miljonus pasažieru, kas ir par 36% vairāk nekā 2022. gadā. Pēdējo 12 mēnešu laikā Latvijas nacionālā lidsabiedrība veica vairāk nekā 44 tūkstošus lidojumu – par 18% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka galīgie 2023. gada finanšu rezultāti tiks prezentēti 2024. gada 5. martā investoru zvana un īpašas preses konferences laikā. Uzaicinājums un papildu informācija tiks sniegta drīzumā.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 46 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.