airBaltic palielina tirgus daļu Rīgā līdz 57%

16. jūnijs, 2023

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka 2023. gada maijā palielinājusi savu tirgus daļu lidsabiedrības mājas bāzē – Starptautiskajā lidostā Rīga – līdz 57%. Tas ir kāpums par deviņiem procentpunktiem salīdzinājumā ar 48% no tirgus daļas šajā lidostā attiecīgajā laika periodā pērn.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “airBaltic turpina būt kā spēcīgs Starptautiskās lidostas Rīga mugurkauls, un mums ir prieks, ka kārtējo reizi esam nodrošinājuši savu pozīciju kā lielākā lidsabiedrība, kas veic darbību no Rīgas, ar 57% tirgus daļas. Mēs joprojām esam apņēmības pilni turpināt darbu mūsu mājas bāzē Latvijas galvaspilsētā kā galvenais savienojumu nodrošinātājs uz un no Baltijas reģiona.”

“Ar līdz šim lielāko piedāvāto maršrutu skaitu vasaras sezonā mēs katru mēnesi novērojam, ka pasažieru pieprasījums pakāpeniski pieaug. Tas attiecīgi atspoguļojas mūsu apkalpoto pasažieru skaitā. Pēdējā mēneša laikā esam pārvadājuši 437 000 pasažieru jeb par 53% vairāk nekā šajā periodā pērn, un sagaidām, ka līdzīga tendence ar pakāpenisku pasažieru pieprasījuma pieaugumu turpināsies visas vasaras garumā,” piebilda Martins Gauss.

Kā ziņots iepriekš, šovasar airBaltic ir uzsākusi tiešos lidojumus uz vēl nebijušu skaitu galamērķu, tai skaitā uz desmit galamērķiem no Rīgas. Lidsabiedrība nesen sākusi piedāvāt lidojumus no Rīgas uz Baku (Azerbaidžāna), Belgradu (Serbija), Bilbao (Spānija), Bukaresti (Rumānija), Burgasu (Bulgārija), Hannoveri (Vācija), Stambulu (Turcija), Portu (Portugāle), Tivatu (Melnkalne) un Erevānu (Armēnija).

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski cienījamu lidsabiedrību, kas nodarbina ap 2 300 darbinieku. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 42 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax piešķīrusi Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piecu zvaigžņu COVID-19 drošības reitingu un 2022. gada Labākās lidsabiedrības Austrumeiropā balvu. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%.