airBaltic paplašina savienojamību – vasaras sezonā 15 jauni galamērķi

3. maijs, 2024

2. maijā, Latvijas lidsabiedrība airBaltic ar reisu no Rīgas uz Tirānu un īpašu pasākumu RIX Rīgas lidostā paziņoja par 2024. gada vasaras sezonas atklāšanu, pievienojot sešus jaunus galamērķus un savienojot Rīgu ar vairāk nekā 70 maršrutiem lidsabiedrības tīklā. Kopumā gaidāmajā vasaras sezonā airBaltic piedāvās lidojumus 15 jaunos maršrutus no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes. To vidū būs arī tādi maršruti kā Palanga–Amsterdama un Kopenhāgena–Oslo (Sandefjorda, Torpa).

Albānijas galvaspilsētā Tirānā saplūst vēsturiskais mantojums ar dinamisku mūsdienu atmosfēru, kas to padara par aizraujošu Eiropas galamērķi. Tā atrodas pašā valsts sirdī, un to ieskauj krāšņi kalni un gleznainas ainavas. Tirāna ir bagāta ar kultūras objektiem, tostarp muzejiem, mākslas galerijām un teātriem, ko papildina modernas kafejnīcas un autentiski albāņu restorāni. Tirāna, kas ir pazīstama ar savām krāsainajām ēkām un progresīvo pilsētplānošanu, piedāvā unikālu un sirsnīgu uzņemšanu apmeklētājiem no visas pasaules, sniedzot neaizmirstamus emocijas.

airBaltic maršrutu tīkla pārvaldes vecākais viceprezidents Tomass Ramdāls (Thomas Ramdahl): “Uzsākot 2024. gada vasaras sezonu, airBaltic piedāvā 15 jaunus maršrutus no mūsu bāzēm Rīgā, Tallinā, Viļņā un Tamperē, paplašinot mūsu maršrutu tīklu Centrālajā un Dienvidaustrumeiropā ar tādiem nozīmīgiem galamērķiem kā Kišiņeva, Ļubļana, Priština, Skopje un Tirāna. Šī izaugsme ne tikai atspoguļo mūsu apņemšanos paplašināt mūsu pakalpojumu klāstu un uzlabot savienojamību, bet arī uzsver mūsu kā vadošās lidsabiedrības pozīcijas Baltijas valstīs. Nepārtraukti izvērtējot pasažieru pieprasījumu un tirgus tendences, mēs nodrošinām, ka mūsu piedāvājums atbilst mainīgajām ceļotāju vajadzībām, sniedzot lielāku elastību un ērtības gan atpūtas ceļojumiem, gan komandējumiem. Ar jaunajiem maršrutiem mēs sagaidām piepildītu vasaru, kas būs lieliska iespēja mūsu pasažieriem iepazīt jaunas kultūras un pieredzes.”

RIX Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa: “Nacionālā aviokompānija airBaltic ir nozīmīgākais RIX Rīgas lidostas pārvadātājs, un esam iepriecināti par airBaltic nemitīgo attīstību Rīgas lidostā. Šīs vasaras lidojumu sezonas jaunumi būs lielisks papildinājums Rīgas un Baltijas savienojamībai ar darījumu un atpūtas galamērķiem Eiropā. Ir gandarījums redzēt, ka šogad airBaltic īpaši stiprina savienojumus Balkānu virzienā. Arī mēs to saskatām kā labu izaugsmes iespēju, jo īpaši tranzīta pasažieru jomā. Turklāt Rumānijas un Bulgārijas pievienošanās Šengenas zonai atvieglo ceļošanas noteikumus gan ceļotājiem no Baltijas uz šīm vasaras atpūtas ceļotāju vidū iecienītajām valstīm, gan arī Rumānijas un Bulgārijas tūristiem, kuri vēlas apmeklēt Baltiju.”

Plānots, ka lidojumi starp Rīgu un Tirānu ilgs 2 stundas un 40 minūtes.

Šodien tika veikts arī pirmais airBaltic lidojums maršrutā Rīga–Sofija, kas ilga 2 stundas un 35 minūtes.

Bulgārijas galvaspilsēta Sofija apvieno savu seno mantojumu ar aktīvu mūsdienu dzīvesveidu, padarot to par intriģējošu Eiropas galamērķi. Sofija atrodas Vitoša kalna pakājē un lepojas ar vēsturisko pieminekļu un rosīgās pilsētas dzīves apvienojumu. Pilsēta ir kultūras epicentrs, kurā ir daudz muzeju, galeriju un teātru, kā arī dažādas kafejnīcas un tradicionālās bulgāru ēstuves. Sofija ir pazīstama ar zaļajām zonām un apņemšanos saglabāt savu kultūru. Tā piedāvā unikālu pieredzi ceļotājiem no visas pasaules.

Biļetes uz abiem galamērķiem var iegādāties www.airbaltic.com par izdevīgām cenām.

Maršruts Lidojumu biežums Sākuma datums
Rīga–Tirāna (Albānija) 2 lidojumi nedēļā 2024. gada 2. maijs
Rīga–Sofija (Bulgārija) 3 lidojumi nedēļā 2024. gada 2. maijs
Rīga–Ļubļana (Slovēnija) 2 lidojumi nedēļā 2024. gada 2. maijs
Rīga–Skopje (Ziemeļmaķedonija) 2 lidojumi nedēļā 2024. gada 2. maijs
Rīga–Kišiņeva (Moldova) 2 lidojumi nedēļā 2024. gada 4. maijs
Rīga–Pristina (Kosova) 2 lidojumi nedēļā 2024. gada 4. maijs

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

AirBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBalticdivus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBalticDaudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.