airBaltic pārvadāto pasažieru skaits 2023. gadā pietuvojies 4,5 miljoniem

12. janvāris, 2024

Apkopojot 2023. gada datus, Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka aizvadītajā gadā turpinājusies uzņēmuma mērķtiecīga izaugsme un attīstība. Sākotnējie dati liecina, ka 2023. gadā airBaltic pārvadāja aptuveni 4,5 miljonus pasažieru, kas ir par 36% vairāk nekā 2022. gadā. Pēdējo 12 mēnešu laikā lidsabiedrība veica vairāk nekā 44 tūkstošus lidojumu – par 18% vairāk nekā gadu iepriekš.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Kopumā 2023. gads bija nozīmīgu sasniegumu gads. Pirmkārt, mēs paplašinājām savu maršrutu tīklu, piedāvājot tiešos lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos, kas ir visu laiku augstākais skaits, no mūsu bāzēm Rīgā, Viļņā, Tallinā, Tamperē un tagad sezonāli arī no Grankanārijas. Otrkārt, stabili palielinājās pasažieru skaits, pietuvojoties 4,5 miljoniem. Mūsu ambīcijas lidsabiedrībā airBaltic sniedzas tālāk par Baltijas valstu savienošanu ar pasauli, jo mūsu mērķis ir arī nepārtraukti uzlabot pakalpojumu kvalitāti un sniegt būtisku ieguldījumu ekonomikā. Pagājušā gada sasniegumi atspoguļo mūsu nemitīgo apņemšanos sasniegt šos mērķus.”

“Raugoties uz 2024. gadu, mēs visu uzmanību veltām aktīvai darbībai, ko nesen uzsākām, lai īstenotu iecerēto uzņēmuma akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO). Tādējādi mēs esam apņēmības pilni sasniegt vēl labākus rezultātus un vēl vairāk nostiprināt airBaltic kā vadošo lidsabiedrību un zīmolu Baltijā,” secināja M. Gauss.

Turklāt 2023. gada decembrī airBaltic pārvadāja 339 300 pasažierus, kas ir par 18% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada. Ziemas sezonā, kad pieprasījums tradicionāli samazinās, joprojām ir novērojami stabili pārvadāto pasažieru rādītāji viena mēneša laikā. Kā rāda sākotnējie noapaļotie dati, decembrī airBaltic veica 3 600 lidojumus, kas ir par 14% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Plašāks statistikas apskats par 2023. gadu tiks publicēts janvāra otrajā pusē.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 400 darbinieku. airBaltic flotē ir 46 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.