airBaltic pasažieri varēs iegādāties ilgtspējīgu aviācijas degvielu

24. maijs, 2023

Lai veicinātu izpratni par ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF – sustainable aviation fuel) pieaugošo nozīmi gaisa satiksmē un klimata neitralitātes mērķu sasniegšanā, Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic pakāpeniski piedāvās pasažieriem samazināt savu ietekmi uz vidi (t.s. ekoloģiskās pēdas nospiedumu) lidojumos.

Sākot ar 24. maiju, ikviens pasažieris varēs sniegt savu ieguldījumu ilgtspējīgas nākotnes veidošanā un brīvprātīgi pasūtīt nelielu daļu – aptuveni vienu kilogramu – SAF. To varēs pasūtīt kopā ar lidojuma rezervāciju mājaslapā airBaltic.com. Atkarībā no lidojuma klases SAF maksās sākot no EUR 2,99 vienam pasažierim par katru lidojumu. Ja rezervācijā ir vairāki pasažieri un/vai lidojumi (tostarp savienotie lidojumi), SAF iegāde būs piemērota katram lidojumam un katram pasažierim.

Pasažieriem, kuri priekšroku dod apkalpošanai ceļojumu aģentūrās, arī būs iespēja iegādāties SAF kopā ar aviobiļetēm vai pievienot to rezervācijai vēlāk.

Savukārt airBaltic Club biedriem tiks piedāvāts izmantot savus uzkrātos lojalitātes punktus, lai iegādātos neierobežotu daudzumu SAF kilogramu airBaltic Club veikalā: https://spend.airbalticclub.com

Pasūtīto degvielas apjomu airBaltic iekļaus nākamajās SAF iegādēs un izmantos 12 mēnešu laikā no attiecīgā lidojuma.

Ilgtspējīga aviācijas degviela ir aviācijas prasībām un sertifikācijai atbilstoša degviela, kas tiek ražota ilgtspējīgā veidā un kuras ražošanā izmanto jēlnaftai alternatīvas izejvielas (plašāk: https://bit.ly/3OgIcQU). Viens  kilograms SAF pilnā produkta dzīves ciklā rada līdz pat 80% mazāk CO2 izmešu salīdzinājumā ar tādu pašu daudzumu fosilās degvielas. SAF ražošanā joprojām pastāv virkne izaicinājumu, piemēram, nepietiekamas ražošanas jaudas un augstas ražošanas izmaksas. Tā rezultātā, šī degviela ir līdz pat trim reizēm dārgāka par fosilo (ierasto, līdz šim plaši izmantoto) aviācijas degvielu.

Zita BarānovaairBaltic Ilgtspējas vadītāja: “airBaltic jau kopš 2020. gada izmanto nelielu daļu ilgtspējīgas aviācijas degvielas – 2022. gadā aptuveni 4,4% degvielas saturēja SAF piemaisījumu. Redzot, ka pieaug to pasažieru skaits, kuriem ilgtspējas jautājumi ir būtiski un kuri vēlas samazināt savu ietekmi uz vidi, nolēmām arī pasažieriem dot iespēju jau tagad pievienot nelielu daļu SAF saviem lidojumiem. Tādējādi mēs kopā veidojam arvien lielāku pieprasījumu pēc ilgtspējīgākas aviācijas degvielas, kas ir viens no galvenajiem instrumentiem ceļā uz klimatneitrālu aviāciju.”

Ņemot vērā aviācijas nozares, tās profesionālo organizāciju un Eiropas Savienības apņemšanās visaptveroši īstenot ilgtspējīgas darbības un mērķus, 2022. gadā Latvijas lidsabiedrības airBaltic padome apstiprinājusi uzņēmuma stratēģiskās vides, sociālās un pārvaldības ilgtspējas prioritātes. Starp tām ir pieņemta apņemšanās panākt oglekļa neitralitāti līdz 2050. gadam.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski cienījamu lidsabiedrību, kas nodarbina ap 2 300 darbinieku. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 41 Airbus A220-300 lidmašīnu. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax piešķīrusi Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piecu zvaigžņu COVID-19 drošības reitingu un 2022. gada Labākās lidsabiedrības Austrumeiropā balvu. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%.