airBaltic pieprasītākie papildpakalpojumi pirmajā pusgadā

22. augusts, 2023

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka 2023. gada pirmajos sešos mēnešos uzņēmuma populārākie papildpakalpojumi bija reģistrētā bagāža, iepriekšējā sēdvietu rezervācija, kā arī smagā rokas bagāža. Salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn šo pakalpojumu iegādes apjoms pieaudzis attiecīgi par 10%, 24% un 40%.

Vienlaikus palielinājies to pasažieru skaits, kuri pēdējā laikā izvēlējušies ceļot kopā ar saviem mājdzīvniekiem. Salīdzinot ar 2022. gada janvāri-jūniju, airBaltic pārvadāto dzīvnieku skaits ir divkāršojies, šogad pārsniedzot 6 600 dzīvniekus. No tiem 27% bija kaķi un 73% – suņi.

airBaltic ieņēmumu pārvaldības vecākā viceprezidente Eva Plakane: “Mēs novērojam stabilu pieprasījumu pēc dažādiem papildpakalpojumiem, kas paredzēti, lai uzlabotu pasažieru ērtības un kopējo lidošanas pieredzi. Šī gada pirmajā pusgadā kopējie ieņēmumi no papildpakalpojumu pārdošanas pieauguši par 39%, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada. Tāpat tiek novērtēti arī mūsu sadarbības partneru piedāvātie pakalpojumi.”

“Kopumā gaisa ceļošana vairs nav tikai lidojums, tā ir padziļinātāka saikne ar klientu, piedāvājot pilnvērtīgu ceļošanas pieredzi. Pasažieri vēlas padarīt savu ceļojumu ērtāku un patīkamāku. Tāpēc mēs nepārtraukti sekojam līdzi klientu atsauksmēm, lai uzlabotu esošos produktus un izvērtētu jaunu pakalpojumu ieviešanas iespējas,” piebilda Plakane.

Turklāt arvien lielāku popularitāti gūst arī papildpakalpojums Iepriekšējā sēdvietu rezervācija, kas piedāvā izvēlēties konkrētas sēdvietas gaidāmajiem lidojumiem. Proti, pieprasījums pēc vēlamo sēdvietu iegādes palielinājies par 24%, un vairāk nekā 14% no kopējā pasažieru skaita ir izvēlējušies šo iespēju. Turklāt 15. rinda ir viena no iecienītākajām. Taču tie pasažieri, kuru sēdvietas ir iekļautas biļetes cenā, dod priekšroku 5. rindai, kas atrodas uzreiz aiz biznesa klases, kā arī sēdvietām blakus avārijas izejām, kas sniedz papildu vietu kājām. Jāatzīmē, ka airBaltic mājaslapā ir pieejama jauna dizaina sēdvietu izvēlne, piedāvājot pārskatāmas sēdvietu kategorijas, pievilcīgas cenas un saprotamus skaidrojumus.

Pēdējā laikā ievērojami audzis pieprasījums pēc speciālā aprīkojuma pārvadājumiem (+83%), kas liecina par pasažieru sportisko aktivitāšu atgriešanos pirmspandēmijas līmenī. Ceļotāji lido kopā ar tādiem personīgiem priekšmetiem kā slēpes, golfa somas un pat sērfošanas dēļi.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 300 darbinieku. airBaltic flotē ir 42 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.