airBaltic un Bulgaria Air uzsāk sadarbības lidojumus

15. maijs, 2024

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo par sadarbības lidojumu vienošanās uzsākšanu ar Bulgārijas nacionālo aviokompāniju Bulgaria Air no 2024. gada 8. maija. Šī vienošanās dod iespēju abām lidsabiedrībām nodrošināt pasažieriem lielāku elastību lidojumos starp Latviju un Bulgāriju, kā arī citos maršrutos.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Esam gandarīti uzsākt sadarbības lidojumus ar Bulgārijas aviokompāniju Bulgaria Air neilgi pēc tam, kad esam uzsākuši tiešos lidojumus savā pirmajā maršrutā starp Bulgārijas galvaspilsētu un mūsu mājas bāzi Rīgā. Šī sadarbība ir izdevīga vietējiem Baltijas valstu ceļotājiem, kuriem ir pieejams Bulgaria Air daudzpusīgais tīkls. Savukārt vietējie ceļotāji Bulgārijā tagad var ērtāk nokļūt uz airBaltic galamērķiem Eiropā. Mēs ceram uz veiksmīgu un ilgstošu sadarbību.”

Bulgaria Air valdes priekšsēdētājs Hristo Todorovs (Hristo Todorov): “Mēs esam priecīgi sadarboties ar аirBaltic. Līdz ar šo sadarbības lidojumu uzsākšanu, mūsu pasažieriem tagad ir pieejamas ērtas savienojumu iespējas starp mūsu maršrutu tīkliem, paverot jaunas ceļošanas iespējas visā Eiropā ar tiešajiem lidojumiem no Rīgas uz tādiem nozīmīgiem Skandināvijas galamērķiem kā Stokholma, Oslo, Kopenhāgena un Helsinki. Šie maršruti vēl vairāk stiprina mūsu kā valsts nacionālās aviokompānijas apņemšanos nodrošināt Bulgārijas pasažieriem izcilu servisu un savienojamību.”

Sadarbības lidojumu vienošanās ļaus airBaltic pievienot savu lidojumu kodu (BT) maršrutā Sofija–Varna. Savukārt Bulgaria Air pievienos savu lidojumu kodu (FB) maršrutā Sofija–Rīga un turpmākiem airBaltic veiktajiem lidojumiem no Rīgas uz Stokholmu, Oslo, Kopenhāgenu un Helsinkiem.

Sadarbības lidojumu vienošanās piesaista vairāk pasažieru un ļauj abu lidsabiedrību klientiem izmantot ērtu savienojamību, izmantojot to mājas bāzes. Pirmais reiss sadarbības lidojumu vienošanās ietvaros tika veikts 2024. gada 14. maijā.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas, Tamperes un sezonāli no Grankanārijas, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBalticdivus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBalticDaudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.

Par Bulgaria Air īsumā

Bulgārijas nacionālā aviokompānija Bulgaria Air kopš tās dibināšanas 2002. gadā ir pacēlusies debesīs. Tās galvenā mītne atrodas Sofijā, un aviokompānija veic gan iekšzemes, gan starptautiskos lidojumus, savienojot valsti ar dažādiem galamērķiem Eiropā un Tuvajos Austrumos. Savā pastāvēšanas laikā Bulgaria Air ir iemantojusi uzticamības un kvalitatīvu pakalpojumu reputāciju. Aviokompānijas flotē ir modernas lidmašīnas, kas nodrošina pasažieriem komfortablu un drošu ceļošanu. Bulgaria Air ir pazīstama ar savu viesmīlību un piedāvā nevainojamu ceļošanas pieredzi, sākot no rezervācijas līdz pat nolaišanās brīdim. Bulgaria Air ir arī būtiska loma tūrisma un uzņēmējdarbības iespēju veicināšanā. Aviosabiedrība turpina attīstīties, pielāgojoties mainīgajām ceļotāju vajadzībām, vienlaikus saglabājot bagāto Bulgārijas mantojumu. Ar apņemšanos sasniegt izcilību Bulgaria Air turpina būt nozīmīgs Eiropas aviācijas nozares dalībnieks, pārstāvot Bulgārijas eleganci un efektivitāti debesīs.