airBaltic un Turkish Airlines sāk piedāvāt sadarbības lidojumus

2. maijs, 2023

Latvijas lidsabiedrība airBaltic un Turcijas nacionālā aviokompānija Turkish Airlines paziņo par sadarbības lidojumu vienošanos, kas stājas spēkā 2023. gada 1. maijā. Šī vienošanās sniegs abām lidsabiedrībām iespēju saviem pasažieriem nodrošināt lielāku elastību tiešajos lidojumos starp Turciju un Latviju.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Mēs priecājamies noslēgt sadarbības lidojumu vienošanos ar mūsu partneri Turkish Airlines mūsu jaunajā maršrutā starp Rīgu un Stambulu. Šī sadarbība nodrošina vietējiem ceļotājiem Baltijā iespēju izmantot plašo Turkish Airlines maršrutu tīklu, bet vietējie ceļotāji Turcijā tagad varēs baudīt airBaltic plašo galamērķu klāstu Eiropā un ārpus tās. Mēs ceram uz veiksmīgu un ilgtermiņa sadarbību.”

Turkish Airlines izpilddirektors Bilals Ekši (Bilal Ekşi): “Mēs priecājamies par mūsu jauno partnerību ar airBaltic, kas sniegs ieguvumus gan mūsu korporatīvajiem, gan atpūtas ceļotājiem. Mēs ceram sagaidīt vairāk viesu no Latvijas mūsu unikālajā valstī, kas vēsturiski ir savienojusi daudzas civilizācijas, vienlaikus arī mudinot mūsu vietējos ceļotājus apmeklēt aizraujošo Rīgu.”

Sadarbības lidojumu vienošanās laikā airBaltic un Turkish Airlines izmanto savus lidojumu kodus katrā Rīga-Stambula un Stambula-Rīga reisā. Sadarbības lidojumu vienošanās piesaista lielāku skaitu pasažieru un ļauj abu lidsabiedrību klientiem baudīt bezrūpīgu ceļošanu caur to bāzēm.

Kā jau iepriekš ziņots, šajā vasaras sezonā airBaltic piedāvās līdz šim lielāko jaunu maršrutu skaitu vienā sezonā, no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, veicot lidojumus kopumā 20 jaunos maršrutos. Starp šiem jaunajiem galamērķiem ir arī Stambula, uz kuru airBaltic no 2023. gada 2. aprīļa veic četrus lidojumus nedēļā.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski cienījamu lidsabiedrību, kas nodarbina ap 2 300 darbinieku. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 41 Airbus A220-300 lidmašīnu. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax piešķīrusi Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piecu zvaigžņu COVID-19 drošības reitingu un 2022. gada Labākās lidsabiedrības Austrumeiropā balvu. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%.

Par Turkish Airlines:

Star Alliance dalībniecei Turkish Airlines, kas dibināta 1933. gadā ar piecu lidmašīnu floti, šobrīd ir 400 (pasažieru un kravas) lidmašīnas, kas veic lidojumus uz 342 galamērķiem 128 valstīs. No šiem galamērķiem 289 ir starptautiski un 53 iekšzemes. Plašāku informāciju par Turkish Airlines iespējams iegūt lidsabiedrības oficiālajā mājaslapā www.turkishairlines.com.