airBaltic uzsāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Skopji, Kišiņevu un Prištinu

9. maijs, 2024

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka 2024. gada vasaras sezonā ir uzsākusi tiešos lidojumus no Rīgas uz Skopji, Kišiņevu un Prištinu. Tagad airBaltic savieno Latvijas galvaspilsētu ar jaunajiem galamērķiem Ziemeļmaķedonijā, Moldovā un Kosovā, nodrošinot divus lidojumus nedēļā uz katru no šīm pilsētām.

Ziemeļmaķedonijas galvaspilsēta Skopje ir pilsēta, kurā satiekas vēsture un mūsdienīgums, piedāvājot unikālu kombināciju, kas raksturo Austrumeiropas būtību. Pilsēta ir pazīstama ar savu daudzveidīgo arhitektūru, kas aptver gan Osmaņu laikmeta ēkas, gan bizantiešu baznīcas, gan modernas neoklasicisma celtnes. Skopjē kā kultūras centrā ir daudz muzeju, piemēram, Cīņas par Maķedoniju muzejs, un tādi dinamiski tirgi kā vecais bazārs. Pateicoties nesen veiktajiem pilsētvides uzlabojumiem un bagātajai vēsturei, Skopje nodrošina aizraujošu un viesmīlīgu pieredzi visiem ceļotājiem. Plānots, ka lidojumi starp Rīgu un Skopji ilgs 2 stundas un 46 minūtes.

Moldovas galvaspilsēta Kišiņeva noteikti ir intriģējošs galamērķis Austrumeiropā. Šai pilsētai ir raksturīgi zaļi bulvāri un krāšņi parki. Kišiņevas arhitektūras stils ir padomju laikmeta projektu un mūsdienīgu renovāciju apvienojums, kas veido tās mainīgās kultūras dzīves fonu. Pilsētā ir daudz mākslas galeriju, dzīvās mūzikas norišu vietu un tradicionālo Moldovas restorānu, kas piedāvā vietējos vīnus un ēdienus. Kišiņevas apņēmība saglabāt savu kultūru un tās dinamiskā izaugsme padara pilsētu par pievilcīgu pieturas vietu ceļotājiem, kas vēlas iepazīt kultūru. Plānots, ka lidojumi starp Rīgu un Kišiņevu ilgs 2 stundas un 30 minūtes.

Kosovas galvaspilsēta Priština strauji kļūst par dinamisku Balkānu pilsētu. Neraugoties uz tās jauneklīgo enerģiju, Priština ciena savas dziļās un vēsturiskās saknes, kas redzamas tādās ievērojamās vietās kā Imperatora mošeja un etnogrāfiskais muzejs, kas izvietots tradicionālā Osmaņu laikmeta ēkā. Pilsētas ainava ir spilgtu kontrastu kokteilis, kurā līdzās mūsdienu ēkām redzama brutālisma dienvidslāvu arhitektūra. Priština ir arī mākslas un kultūras centrs ar daudziem festivāliem, modernām kafejnīcām un mākslas norises vietām, kas atspoguļo tās jauneklīgo garu. Nemitīgā pilsētas attīstība un kultūras rosība padara Prištinu par aizraujošu un viesmīlīgu galamērķi ceļotājiem, kuri meklē jaunus piedzīvojumus Eiropā. Plānots, ka lidojumi starp Rīgu un Prištinu ilgs 2 stundas un 50 minūtes.

Biļetes ir iespējams iegādāties airBaltic mājaslapā www.airbaltic.com.

2024. gada vasaras sezonā airBaltic piedāvās 15 jaunus maršrutus no Baltijas un Tamperes.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBalticdivus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBalticDaudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.