airBaltic veiksmīgi emitē obligācijas 340 miljonu eiro apmērā

8. maijs, 2024

Latvijas lidsabiedrība airBaltic veiksmīgi emitējusi 5,25 gadu (5 gadi un 3 mēneši) nodrošinātās obligācijas (senior secured bonds) 340 miljonu eiro apmērā ar 14,50% procentu likmi, tādējādi šai kļūstot par lielāko Latvijas korporatīvo obligāciju emisiju. Šo darījumu atzinīgi novērtēja gan starptautiskās, gan vietējās investoru kopienas, kā arī Latvijas valsts, kā rezultātā galīgais piešķīrums tika veikts vairāk nekā 100 vadošajiem globālajiem institucionālajiem investoriem no vairāk nekā 20 valstīm un 3 dažādiem kontinentiem. Pieprasījums pēc vērtspapīriem pārsniedza piedāvājumu, gala pasūtījumu vērtībai pārsniedzot 800 miljonus eiro.

Šī obligāciju emisija seko astoņu dienu tiešsaistes prezentācijām, kuru laikā airBaltic vadība tikās ar vadošajiem pasaules institucionālajiem investoriem.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Ar šo veiksmīgo obligāciju emisiju airBaltic ir nostiprinājusi savas pozīcijas Baltijas reģionā, piekļūstot starptautiskajiem parāda kapitāla tirgiem, izmantojot eiroobligāciju piedāvājumus. Obligāciju emisija tiks izmantota, lai refinansētu mūsu iepriekš emitētās 200 miljonu eiro obligācijas, apliecinot investoru uzticību airBaltic kvalitatīvi izstrādātajai un pārliecinošajai stratēģijai. Lai vēl vairāk uzlabotu uzņēmuma finansiālo stabilitāti, šis refinansējums ievērojami palielinās mūsu likviditāti, ļaujot mums turpināt investēt flotes paplašināšanā un modernizācijā. Šī diena iezīmē vēsturisku notikumu mūsu lidsabiedrībai.”

“Raugoties tālāk uz 2024. gadu, mēs turpinām sekmīgi virzīties uz potenciālo akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO). Mūsu pamatmērķi saglabājas nemainīgi – nodrošināt labāko savienojamību uz un no Baltijas valstīm, kā arī būtiski uzlabot pasažieru apkalpošanas kvalitāti un sniegt nozīmīgu ieguldījumu ekonomikā,” piebilst Gauss.

Paredzams, ka norēķini par obligācijām notiks 2024. gada 14. maijā, un tās ir plānots kotēt Euronext Dublin biržā, kas ir viena no pasaulē atzītākajām obligāciju kotēšanas vietām.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas, Tamperes un sezonāli no Grankanārijas, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBalticdivus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBalticDaudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.