airBaltic ziemas sezonā atvērs sezonālo bāzi Grankanārijā

14. jūnijs, 2023

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” ziemas sezonā, kas sāksies 2023.gada oktobra beigās, atvērs sezonālo bāzi Laspalmasā, Grankanārijā, Spānijā, informē “airBaltic” pārstāvji.

Tādējādi ziemas sezonā divas lidsabiedrības lidmašīnas “Airbus A220-300” tiks bāzētas Grankanārijas lidostā, veicot tiešos lidojumus uz desmit galamērķiem. Biļetes jaunajos maršrutos būs iespējams rezervēt no 21.jūnija.

“airBaltic” valdes priekšsēdētājs Martins Gauss norāda, ka, gatavojoties gaidāmajai ziemas sezonai, “airBaltic” vienmēr rūpīgi analizē tirgus dinamiku. Ziemas mēnešos, kad kopējais pasažieru pieprasījums pasaulē parasti ir mazāks, lidsabiedrība ir noteikusi iespēju optimizēt darbību, lai tā būtu pēc iespējas efektīvāka, izveidojot sezonālu bāzi un veicot lidojumus ar divām lidmašīnām no Laspalmasas.

Lidsabiedrībā skaidro, ka, bāzējot divas lidmašīnas Laspalmasā, “airBaltic” demonstrē stratēģiju, lai optimizētu apkalpes rotāciju efektivitāti un maksimāli palielinātu lidmašīnu izmantošanu, izmantojot tās maršrutos caur lidsabiedrības jau esošajām bāzēm un apkalpotajām pilsētām.

Šis lēmums neietekmēs “airBaltic” lidojumu grafiku, plānus un vispārējo darbību ziemas sezonā no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes.

Sezonālais piedāvājums papildina “airBaltic” pašreizējos piedāvājumus uz Kanāriju salām, jo lidsabiedrība gaidāmajā ziemas sezonā no savām četrām galvenajām bāzēm turpinās veikt tiešos lidojumus uz Tenerifi.

Papildu tiešajiem lidojumiem starp Rīgu un Laspalmasu, kas tika sākti pērn, “airBaltic” savienos lidostu ar vēl deviņiem jauniem galamērķiem Ziemeļeiropā.

No Grankanārijas no šā gada 23.oktobra tiks veikti trīs lidojumi nedēļā uz Rīgu, bet no 1.decembra pa diviem lidojumiem nedēļā uz Bergenu Norvēģijā un Bilundu Dānijā.

No 2.decembra no Grankanārijas paredzēts pa vienam lidojumam nedēļā uz Kopenhāgenu Dānijā un Viļņu Lietuvā, bet pa diviem lidojumiem nedēļā uz Oslo-Sandefjordua Torpu Norvēģijā.

Savukārt no 3.decembra būs pa diviem lidojumiem nedēļā uz Olborgu Dānijā un Oslo-Gardermoenu Norvēģijā, bet no 5.decembra viens lidojums nedēļā uz Tamperi Somijā, un no 7.decembra viens lidojums nedēļā uz Tallinu Igaunijā.

Jau vēstīts, ka “airBaltic” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 500,17 miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2021.gadā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 2,5 reizes – līdz 54,219 miljoniem eiro.

Latvijas valstij pieder 97,97% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 2,03%.