Airbnb aizliedz novērošanas kameras viesu māju iekšienē

12. marts, 2024

Naktsmītņu rezervēšanas uzņēmums “Airbnb” pirmdien paziņoja, ka aizliedz novērošanas kameras viesu māju iekšienē, lai ievērotu viesu privātumu.

“Airbnb” iepriekš atļāva novērošanas kameras tādās koplietošanas telpās kā gaiteņi un dzīvojamās istabas, ja šīs kameras bija skaidri redzamas un pieminētas naktsmītņu piedāvājumos pirms to rezervācijas.

Tomēr cilvēki sociālajos medijos ir sūdzējušies par to, ka atraduši šķietami paslēptas kameras “Airbnb” naktsmītnēs, un dažas no tām bijušas zonās, kur ir gaidāms privātums.

“”Airbnb” aizliedz iekštelpu novērošanas kameru izmantošanu piedāvājumos visā pasaulē, un tas ir daļa no centieniem vienkāršot mūsu politiku novērošanas kameru un citu ierīču jomā un turpināt mūsu kopienas privātuma noteikšanu par prioritāti,” blogā paziņoja ASV bāzētais uzņēmums.

Jaunā politika līdz ar noteikumu atvieglošanu par ārtelpu novērošanas kameru izmantošanu “Airbnb” naktsmītnēs stāsies spēkā 30.aprīlī.

“Mūsu mērķis ir radīt jaunus skaidrus noteikumus, kas dod mūsu kopienai lielāku skaidrību par to, kas gaidāms “Airbnb”,” tiešsaistes ierakstā paziņoja uzņēmuma kopienas politikas un partnerību pārzine Džunipera Daunsa.

“Airbnb’ arī turpmāk atļaus durvju zvana kameras un trokšņu līmeņa monitorus, kas nepieciešams mājokļa drošībai un nepiederošu personu noteikšanai.

Saimniekiem vajadzēs izpaust jebkādu ārtelpu novērošanas kameru atrašanās vietas, un tās nevarēs novērot tādas vietas kā ārtelpu dušas vai saunas.

 

Avots: LETA