Aktīvā atpūta ziemā LATGALĒ

30. novembris, 2022

Meklē kādu lielisku brīvdienu getaway? Dodies uz Latgali un izbaudi lielisku aktīvās atpūtas piedāvājumu – dažāda veida slēpošanas trases, mini zoodārzu mīļdzīvnieku apciemošana, pastaigas sniegotos mežos un izbraucieni ar zirgiem. Nemeklē jaunu terapiju, dodies uz brīvdienām Latgalē, satiec patiesus cilvēkus, izbaudi īstas emocijas un aizbēdz no nemitīgās steigas sajūtas.

Augšdaugavas novads

Slēpošanas bāze “Egļukalns” aicina visus ciemos, ļauties ziemas priekiem. Augšdaugavas novada slēpošanas un snovbordinga paradīze – slēpošanas bāze “Egļukalns” sagaidīs ar labiekārtotām un apgaismotām slēpošanas trasēm, kur var lieliski izbaudīt skaistos ziemas mirkļus. Apmeklētājiem tiks piedāvāta “Zilā” slaloma trase, ģimenes “zaļā” trase un kameršļūkšanas trase (snow – tube). “Zilā” slaloma trase ir 200 metrus gara, ar lielisku slēpošanas virsmu mierīgai un komfortablai slēpošanai. Šī trase guvusi lielu popularitāti bērnu vidū, kuri jau labi apguvuši kalnu slēpošanas tehniku, kā arī ir saistoša jaunpienācējiem, kuri apmeklē slēpošanas nodarbības.

Iesācēju izvēle – ģimenes trase, te nebūs bail gūt pirmās slēpošanas emocijas, jo trase ir lēzena un tajā strādā instruktori. Pēc sarežģītības pakāpes klasifikācijas šī trase tiek uzskatīta par vieglu un apzīmēta ar zaļu krāsu. Šī trase ir īsta paradīze ģimenes atpūtai. Kameršļūkšanas trase – piedzīvojums bez vecuma ierobežojuma.

Slēpošanas bāze piedāvā arī inventāra nomu, kā arī vairākas piknika vietas. Ja, baudot ziemas priekus, kāds sajutīsies nosalis, sasildīties pie tējas krūzītes varēs slēpošanas bāzes kafejnīcā. Slēpošanas bāze “Egļukalns” arī šosezon turpina lietot mobilo aplikāciju “Bookla”. Lai rezervētu sev vietu slēpošanas trasē ir nepieciešams apmeklēt mobilo lietotni un aplūkot vietu pieejamību, kā arī veikt rezervāciju. Lūdzam sekot iespējamām izmaiņām darba laikos mājaslapās egļukalns.lv, visitdaugavpils.lv, kā arī Slēpošanas bāzes sociālajos tīklos!
Adrese: “Egļukalns”, Kalnāji, Sventes pagasts, Augšdaugavas novads, GPS: 55.8731867, 26.3299732.

Slēpošana Bebrenes pagastā

Šajā ziemā Bebrenē tiks piedāvāta kvalitatīva distanču slēpošanas trase dažāda līmeņa slēpotājiem, siltas pārģērbšanās telpas un arī iespēja iznomāt distanču slēpošanas inventāru.  Jau atkal slēpošanas sporta entuziasti, kā arī jebkurš novada iedzīvotājs un ciemiņi, kuriem interesē izslēpoties, pavadīt laiku brīvā dabā, aktīvi kustoties uzlabot savus fiziskos rādītājus un gūt emocionālu gandarījumu, varēs ierasties un patīkami pavadīt laiku.

Pieejams: nomas distanču slēpošanas komplekts (slēpes, zābaki, stiprinājumi, nūjas); siltas pārģērbšanās un sasildīšanās telpas ar iespēju lietot siltu tēju vai kafiju; ar sniega motociklu un riepu rulli sagatavotas slēpošanas trases; interesentu individuāla apmācība distanču slēpošanas pamata prasmēs; slēpju sagatavošana (profilaktiskā, parafinēšana, tīrīšana, vaskošana); iespējama slēpju noma grupām; profesionāli padomi distanču slēpošanas, slēpju iegādes, smērēšanas, trenēšanās jautājumos.

Adrese: „Zeltlapas”, Bebrenes pagasts, 2,1 km virziens Bebrene – Aknīste kreisajā pusē), GPS: 56.35087411748, 26.54515650124
Kontaktinformācija: +371 28331588, [email protected], manabebrene.lv

Balvu novads

Draudzīgais Rančo Ozolmājas pieejamas arī sniegotās ziemas dienās. Apmeklētājiem iepriekš jāpiesakās un var ciemakukulī ņemt līdz gardumus dzīvniekiem (burkāni, skujkoki zariņi).
Šeit mājo Āfrikas savvaļas govis, brūnas, melnas un baltas alpakas, poniji, ēzeļi, ķenguru pāris un citi dzīvnieki. Aktualitātēm seko Rančo Facebook lapā: rancho.ozolmajas.
Adrese: Balvu novads, Balvu pagasts, Kārklinieki, „Ozolu mājas”, +371 22314805; +371 26160423

Balkanu kalnu dabas parks

Balvu novada Šķilbēnu pagastā dabas parkā “Balkanu kalni” drīzumā tiks uzsākta slēpošanas sezona. Inventāra noma darbojas sestdienās, svētdienās  11:00-16:00; otrdienās, ceturtdienās  18:00-21:00 (apgaismota trase). Pieejams arī ragaviņu kalniņš un pūšļu noma. Citā laikā trase pieejama ar savu inventāru. Par slēpošanas sezonas uzsākšanu un citām aktualitātēm meklē info facebook lapās Balkanu dabas parks un Balvu novada TIC (atkarīgs no laikapstākļiem).
Adrese: Logini, Šķilbēnu pagasts, Balvu novads.

Zirgu sēta Kapulejas

Katru dienu iepriekš piesakoties braucieni kamanās vai pajūgā vai zirga mugurā, ka arī fotosesijas ar zirgiem. Ir iespēja arī aizbraukt uz jūsu izvēlēto vietu. Ir iespēja apskatīt Latvijas šķirnes zirgus un Amerikas rikšotāju, ka arī dažādu zirgu inventāru, sporta un braucamos ratus, kamanas. Pakomunicēt ar zirgiem, palutināt viņus ar gardumiem (burkāni, āboli, rupjmaize). Saimnieki ar prieku pastāstīs visu, kas jums interesē par zirgiem. Iepriekš pieteikšana obligāta. Brauciens ar pajūgu vai kamanām – 40 eiro/stunda, vizināšanas zirga mugura 30 eiro/stunda
Adrese: Kapulejas, Tilžas pagasts, Balvu novads, +371 28738007

Daugavpils

Distanču slēpošanas trase Daugavpilī

Tiklīdz uzsnigs sniegs un Daugavpilī iestāsies īsta ziema Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē tiks sagatavota slēpošanas trase lieliem un maziem slēpotājiem. Trase būs pilnībā izgaismota, tādēļ slēpot varēs gan dienas gaišajās, gan tumšajās stundās. Distanču slēpošanas trase Stropu mežā paredzēta brīvā stila slēpotājiem, tās garums ir no 1.1 līdz 2.8 km (1.1 km – kalna aplis, 2.8 km – līdzenums). Turklāt slēpot var arī pašā Stropu mežā – līdz Stropu estrādei ir iebrauktas vairākas trases, slēpotāju pašu iebrauktas špūres.

Aktīvās atpūtas piekritēji var ņemt līdzi savu slēpošanas inventāru, vai arī izmantot distanču slēpju nomu, ko piedāvā veikals “Rumba centrs”, zvanot pa tālr. 20555591, 29644492. Piedāvājumā ir komplekts slēpošanai pieaugušajiem un bērniem (komplektā ietilpst slēpes ar stiprinājumiem, zābaki un nūjas).
Adrese: Stropu mežs, Daugavpils.

Āra slidotava Daugavpils Centrālajā parkā – pie Ledus halles ir atvērta bezmaksas āra slidotava, kas piektdienās, sestdienās un svētdienās ir pieejama pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Ziemīgas pastaigas Daugavpils cietoksnī

Daugavpils cietoksnis ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Skatoties no putna lidojuma, cietoksnis atgādina saules, zvaigznes, bruņurupuča vai pat sikspārņa formu. Mūsdienās tas ir viens no Daugavpils populārākajiem apskates objektiem.

Ekskursijas pa cietoksni iespējams pieteikt gan Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā pa tālr. +371 65424043, +371 28686331, [email protected].

Ludzas novads

Svetlanas Lipinkas zirgu sēta piedāvā izbaudīt ziemu braucot zirgu kamanās, var arī pēc eglītes aizbraukt, smelt spēkus pie īpaša dižozola vai iepazīt tuvāk mīļdzīvniekus.
Adrese: Kalpinka, Zaļesjes pagasts, Zilupe, Ludzas novads, +371 26153860

Pastaigu un dabas takas Ludzas novadā – Izbrien dabas takas arī ziemā, tas dod pavisam citu skatu uz jau zināmām vietām. Ludzas novadā ir daudz skaistu vietu, kurās var izbaudīt dabu, atrast interesantus dabas un vides objektus, kā arī vērot pilsētu ainavas no dažādiem neierastiem skatu punktiem. Pārgājienu un pastaigu dabā mīļotājiem ir izdota jauna brošūra “Pārgājienu un dabas takas Ludzas novadā” latviešu valodā un angļu/krievu valodās, kas pieejamas lejuplādei visitludza.lv.
Visas pārgājienu un dabas takas vienkopus atrodas šajā Google kartē.

Krāslavas novads

Dagdas tūrisma informācijas punktā ir izveidots aktīvā tūrisma centrs, kas paver iespēju apmeklētājiem piedalīties dažādās aktīvā tūrisma rīkotajās aktivitātēs, iznomāt distanču slēpošanas komplektu (slēpes, zābaki, stiprinājumi, nūjas); nūjošanas nūjas. Tāpat tiek piedāvāta silta pārģērbšanās un sasildīšanās telpa ar iespēju lietot siltu tēju vai kafiju.
Adrese: Skolas iela 6, Dagda, tālr. +371 656 81420, +371 25727379, [email protected]; visitkraslava.com

Muzejs “Andrupenes lauku sēta”

Sniegotā dienā “Andrupenes lauku sēta” piedāvā vizināties ar ragavām no muzeja kalna. Teritorija ir labiekārtota, tāpēc līdzpaņemto tēju varēs baudīt pie galdiņa.
Adrese: Skolas iela 5, Andrupene, Tālr.  +371 26458876,  [email protected]

Zirgu sēta „Klajumi”

Zirgu sēta “Klajumi” piedāvā jāšanu un braucienus pajūgā. Sevišķi labi izdodas ziemīgs pikniks ar desiņu cepšanu uz ugunskura dabas parkā “Daugavas loki”. “Dibenbraukšana” no Bangu kalna. Veselīga pirtiņa un Z/S „Kurmīši” zāļu tējas ar medu. Līdzi jāņem pases!
Adrese: Kaplavas pagasts, Kaplava, Tālr. +371 29472638, [email protected], klajumi.lv

Preiļu novads

Slēpošanas trase Preiļu parkā

Trases garums – 2 km. Trases ir apgaismotas. Bezmaksas inventāra noma. Slēpošanas aprīkojumu varēs saņemt pie Preiļu stadiona tribīnēm Sporta ielā. Treneri lūdz izvērtēt savu slēpotprasmi un pret inventāru izturēties saudzīgi. Tāpat lūgums saprotoši un pieklājīgi slēpot, atceroties, ka lēnākie palaiž garām ātrāk slēpojošos. Patīkami atpūtīsimies paši un netraucēsim to darīt arī citiem! Neskaidrību gadījumos zvanīt pa tālruni: +371 29522996 (Jānis).
Jautras ziemas aktivitātes ar ragaviņām ir aicināti izbaudīt uz kalniņiem pie parka estrādes.  Informācija par slēpošanas trases atvēršanu sekos. Par aktuālo informāciju sekojiet mūsu Facebooka lapā: https://www.facebook.com/preilutic.
Adrese: Raiņa bulvāris 30, Preiļi

Izgaismota nūjošanas-slēpošanas trasē Aglonā

Aprīkojums: var saņemt bez maksas Daugavpils iela 6b, Aglona, Aglonas novadā. Trase un inventārs pieejams darba dienās, iepriekš sazinoties pa tālruni 26132836 ar slēpošanas nūjošanas trases pārvaldnieku Ilmāru Ivbuli. Pieejami: Slēpju komplekti (slēpes, nūjas, zābaki); Nūjošanas nūjas.
Trases konfigurācija ar pacēlumiem, nobraucieniem ir izmantojama gan slēpotājiem, gan nūjotājiem; Distanču slēpošanai pie Aglonas vidusskolas ierīkota atsevišķā trase; Inventārs bezmaksas pieejams darba dienās iepriekš zvanot.
Trase drīzumā tiks izgaismota, lai komfortablāk to iespējams izmantot arī dienas tumšākos periodos. Atrašanās vieta: trase izvietota gar gleznainā Ciriša ezera krastu pie Aglonas estrādes.

Rēzeknes novads

Slēpošanas kalns Sarkaņkalns ziemas sezonā, attiecīgi laika apstākļiem, piedāvā kalnu slēpošanas iespējas Darbojas slēpotāju pacēlājs, ir slēpju vai snovborda aprīkojuma noma. Iepriekš piesakot, var izmantot slēpošanas, snovborda instruktora pakalpojumu (T. 22319495) Trases: Stāva trase; Lēzenā trase; Ragaviņu trase.

Kalna apmeklējumam, lūgums iepriekš reģistrēties aplikācijā BOOKLA. Sarkaņkalna namiņā iespēja paēst garšīgas “Mūsu pankūkas” un sasildīties. Darba laiks: Sestdienās un svētdienās no 12:00-20:00.
Kontakti: Sarkaņkalns, Plikpūrmaļi, Vērēmu pagasts, Rēzeknes novads; [email protected]; +371 27720807
Lūdzam sekot iespējamām izmaiņām darba laikos mājaslapā www.sarkaņkalns.lv vai Sarkaņkalna sociālajos tīklos!

Rēzekne

2020. gadā atklātais Olimpiskais centrs “Rēzekne” ir moderns sporta komplekss ar ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim pieejamu sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūru. Centra ledus hallē iespējams baudīt ziemas sporta veidu burvību neatkarīgi no gadalaika un laikapstākļiem. Hallē pieejama gan slidu asināšana, gan noma.
Kontakti: Stacijas iela 30b, Rēzekne; +371 28080767; [email protected]Cenas pieejamas šeit.

 

Avots: latgale.travel