Amsterdama slēgs kruīzu kuģu ostu

21. jūlijs, 2023

Amsterdamas pilsētas dome ceturtdien nolēma slēgt kruīzu kuģu ostu pilsētas centrā, kas ir jaunākais pasākums masu tūrisma ierobežošanai Nīderlandes galvaspilsētā, apstiprināja amatpersonas.

“Piesārņojoši kruīzu kuģi neatbilst mūsu pilsētas ilgtspējīgajā, ambīcijām,” paziņoja centriski labējā partija D66, kas valda šajā pilsētā kopā ar sociāldemokrātisko Darba partiju (PvdA) un Zaļo kreiso partiju (GroenLinks).

D66 arī atzīmēja, ka kruīzu kuģu ienākšana nav savienojama ar plāniem celt jaunu tiltu starp pilsētas vēsturisko dienvidu rajonu un Ziemeļu rajonu, kur pēdējā laikā koncentrēti attīstības projekti.

Lai atjaunotu klusumu pilsētas vēsturiskajā centrā, pēdējā laikā īstenoti arī citi pasākumi, tostarp aizliegta marihuānas smēķēšana sarkano lukturu rajona ielās.

Amsterdama martā sāka kampaņu “StayAway”, lai atturētu no ierašanās tūristus, kas plāno ballītes ar narkotikām un alkoholu.

Pilsētas pašvaldība ilgu laiku ir mēģinājusi iegrožot tādus skaļus pasākumus kā vecpuišu ballītes, sevišķi sarkano lukturu rajona tuvumā.

Šajā kampaņā, kas vērsta pret britu jauniešiem, ir ietvertas tiešsaistes reklāmas ar brīdinājumu par “antisociālas uzvedības un pārmērīgas narkotiku un alkohola lietošanas sekām”. Starp šādām sekām ir naudassodi, aizturēšana, sodāmība, hospitalizācija un veselības problēmas.

 

Avots: LETA