Ārlietu ministrija iesaka bez pamatotas vajadzības neapmeklēt LIBĀNU

19. oktobris, 2023

Sakarā ar pieaugošo drošības situācijas eskalāciju Tuvo Austrumu reģionā, kas atstāj negatīvu ietekmi arī uz drošības situāciju Libānā, Ārlietu ministrija brīdina bez pamatotas vajadzības pašlaik neapmeklēt Libānu, jo īpaši valsts dienvidu reģionus.

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo sociālekonomisko un politisko situāciju Libānā, kas būtiski pasliktinājusies pēc 2020. gada 4. augustā Beirūtas ostā notikušā sprādziena, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpīgi sekot situācijas attīstībai valstī.

Drošības situācija Libānā var strauji mainīties. Pastāv drošības situācijas eskalācijas riski, īpaši valsts pierobežas reģionos ar Sīriju un Izraēlu. Valstī pastāv arī augsti terorisma draudi, kas var skart Libānas drošības iestādes, kontroles punktus, kā arī vietas, kuras apmeklē ārzemnieki – viesnīcas, restorānus, tūristu apskates objektus, tirdzniecības centrus un lielveikalu ķēdes. Aicinām ceļotājus sekot notikumu attīstībai un izvairīties no dalības protestos un demonstrācijās. Situācijas pasliktināšanās gadījumā pastāv iespēja, ka tiek mainīti lidmašīnu ielidošanas un izlidošanas laiki.

Ārlietu ministrija stingri aicina neapmeklēt Beirūtu, palestīniešu bēgļu nometnes, pilsētas 5 km attālumā no Sīrijas pierobežas, kā arī šādas teritorijas un pilsētas: Alharmalu (Hermel), Arsālu (Aarsal), Akāru (Akkar), Bālbeku (Baalbek), Rās Bālbeku (Ras Baalbek), Kā (Qaa), Labua (Laboué) un Nahla (Nahlé), rajonus Libānas ziemeļu daļā, kas ir uz ziemeļiem no Tripoles dienvidu robežas; Bikā (Bekaa) ieleju uz austrumiem no Bālbekas-Alharmalas (Baalbek El Hermel) lielceļa līdz Sīrijas robežai un uz austrumiem no galvenā ceļa caur Rajākai (Rayak), apbraucot Masnā (Masnaa), Rāšiju (Rachaiya), Hāsibiju (Hasbaiya), Maržajūnu (Marjayoun) un Alhijāmu (El Khiam).

Tāpat Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Beirūtas dienvidu priekšpilsētām, kas atrodas uz austrumiem no ceļa uz lidostu jeb uz dienvidiem no sporta stadiona līdz lidostai un uz austrumiem no galvenā lielceļa uz lidostu, tostarp Gubairī (Ghobeiry), Šujāhu (Chuyah), Hārat Hreiku, Burž Albarāžnī (Burj Al Brajne), Lailakī (Laylake), Ruaisu (Ruwais) un Mraiji (Mraije).

Ārlietu ministrija stingri aicina neapmeklēt arī Beirūtas dienvidu priekšpilsētas, kas atrodas uz rietumiem no ceļa uz lidostu līdz Vidusjūras krastam un uz dienvidiem no Adnāna Alhakīma (Adnan El Hakim) ceļa līdz Abāsa Almūsauī (Abbas El Mousawi) ceļam.

Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt Bekā (Bekaa) ieleju, kas atrodas uz rietumiem no Bālbekas-Alharmalas (Baalbek El Hermel) lielceļa, Saidas (Saida) pilsētu un vietas, kas atrodas uz dienvidiem no Lītānī (Litani) upes.

Valstī nav atļauts fotografēt militārus objektus, par to var tikt piespriests cietumsods.

 

Avots: www.mfa.gov.lv