Atjaunos Dunikas purva taku

13. jūlijs, 2023

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) šī gada tūrisma sezonā atjaunos Dunikas purva laipu taku LVM Dienvidkurzemes reģionā, tādēļ uz remontdarbu laiku no 12. jūlija, taka apmeklētājiem būs slēgta.

Laika gaitā laipas stāvoklis atsevišķos posmos ir strauji pasliktinājies, tāpēc no kopumā 5,2 km garās dēļu laipas takas remontdarbi tiks veikti 1 km garā posmā. Darbu gaitā tiks ne vien atjaunota laipa, bet takas sākumā tiks nomainīts arī informācijas stends un divi galdi un četri soli turpat esošajā atpūtas vietā.

“No koka gatavotie laipas dēļi purva vidē nolietojas ātrāk, sevišķi, ja laipa ir izbūvēta pārmitrā vietā, jo tai ir nepārtraukta saskare ar ūdeni. Arī remontdarbu veikšana purva vidē ir sarežģīta, jo nav iespējams izmantot transportu materiālu ievešanai, visi materiāli lielā attālumā jāienes vai jāievelk ar speciāli izveidotiem ratiem pa esošo laipu. Takas atjaunošanas darbus plānots pabeigt līdz šī gada ziemai. Darbu uzsākšanu un izpildes termiņus ietekmē tas, taka atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kur ir noteikti darbu veikšanas ierobežojumi laikā no šī gada 1. janvāra līdz 31. augustam,” skaidro LVM infrastruktūras objektu uzturēšanas vadītājs Kaspars Kristiņš.

Dunikas purva pastaigu taka stiepjas pāri Tīrpurvam, sniedzoties līdz gandrīz pusotru gadsimtu vecajai Luknas skābaržu audzei. Pēc remontdarbu veikšanas purva takas apmeklētāji atkal būs aicināti izbaudīt neikdienišķo un pirmatnējo ainavu – purvu ar akačiem, ezeriņiem un saliņām – un tam blakus esošo vienīgo skābaržu tīraudzi Latvijā.

LVM ik gadu uztur un regulāri uzrauga vairāk nekā 300 bezmaksas atpūtas vietas visā Latvijā, vajadzības gadījumā veicot nepieciešamos remontdarbus to atjaunošanai. Visas bezmaksas atpūtas vietas ērti atrodamos vietnes mammadaba kartē.

 

Avots: LVM.LV