Avioceļotāju skaits turpina lēni pieaugt; paplašinās galamērķu tīkls

7. jūnijs, 2021

Lidostā “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits šā gada maijā, salīdzinājumā ar aprīli, pieaudzis par 54%, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem 2021.gada pirmajos piecos mēnešos.

Maijā lidostā apkalpoti nedaudz vairāk kā 85 tūkstoši pasažieru, kas ir par gandrīz 30 tūkstošiem pasažieru vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad lidosta apkalpoja 55,2 tūkstošus pasažieru.

Tomēr, salīdzinot ar pirmskrīzes rādītājiem 2019.gadā, pasažieru skaita kritums šā gada pirmajos piecos mēnešos joprojām ir ievērojams: apkalpoti vien 248 tūkstoši pasažieru, kas ir par 91% mazāk nekā 2019.gadā.

Maijā palielinājies arī lidostā “Rīga” apkalpoto lidojumu skaits – apkalpoti 2302 lidojumi, kas ir par 526 lidojumiem vairāk nekā mēnesi iepriekš. Kopumā šā gada piecos mēnešos lidostā pacēlušies un nosēdušies 8327 gaisa kuģi un lidojumu skaits 2021.gadā, salīdzinot ar 2019. gadu, ir samazinājies par 75%.

Aviokompānijām atjaunojot darbību lidostā “Rīga”, aizvien plašāks kļūst arī maršrutu tīkls – šonedēļ no Rīgas iespējams doties uz 62 galamērķiem, bet nākamnedēļ maršrutu tīkls paplašināsies vēl par diviem lidojumiem, piedāvājot ceļotājiem plašāko savienojamību Baltijā.

Pieaugums turpinās arī kravu pārvadājumu segmentā. Maijā lidostā “Rīga” apkalpotas 2323 tonnas kravu, un salīdzinājumā ar pērnā gada maiju kravu apjoms ir palielinājies par 68%. Kopumā 2021.gada pirmajos piecos mēnešos lidostā “Rīga” apkalpoti jau vairāk nekā 10 tūkstoši tonnu kravu, un salīdzinājumā ar 2020.gada attiecīgo periodu vērojams pieaugums 26% apmērā.


 

Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Kā Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartas dalīborganizācija lidosta “Rīga” strādā pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem. “Skytrax” lidostai “Rīga” ir piešķīrusi četru zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem.