Berlīnes starptautisko lidostu paralizē streiks

24. aprīlis, 2023

Berlīnes-Brandenburgas starptautiskās lidostas darbinieki šodien streiko, kā dēļ atcelti visi izejošie pasažieru avioreisi.

Ienākošie reisi ir iespējami, bet aviokompāniju ziņā ir izlemt, vai nosēdināt lidmašīnas Berlīnes-Brandenburgas starptautiskajā lidostā, paziņoja lidostas preses pārstāvis.

Streiks sākās plkst.3.30 (plkst.4.30 pēc Latvijas laika) un ilgs līdz pusnaktij un skar lidostas drošības dienesta, pasažieru kontroles dienesta, kā arī kravu un personāla kontroles dienesta darbiniekus.

Tas ir trešais lielais streiks Berlīnes-Brandenburgas starptautiskajā lidostā šogad.

Streika iemesls ir arodbiedrības “Verdi” sarunas ar Federālo Drošības uzņēmumu apvienību (BDLS) par papildus piemaksām par darbu nakts maiņās, sestdienās, svētdienās un svētku dienās.

Arodbiedrība aicinājusi BDLS beidzot iesniegt piedāvājumu, kuru būtu iespējams apspriest 27. un 28.aprīlī paredzētajās sarunās, nevis turpināt vilcināt laiku.

Pretējā gadījumā arodbiedrība draud maijā streikus turpināt, paralizējot lidojumus arī Vasarsvētkos.

Arodbiedrība cīnās arī par kolektīvo līgumu grozījumiem, kas paredz virsstundu apmaksas palielināšanu komerciālo lidostu drošības dienestu un apkalpojošā personāla darbiniekiem.

Pēdējo mēnešu laikā arodbiedrības Vācijā, cīnoties par algu palielināšanu, sarīkojušas vairākus streikus, kas cita starpā paralizējuši sabiedriskā transporta kustību, bērnudārzus, slimnīcas un atkritumu savākšanu.

Pēdējās dienās streiki notikuši Diseldorfas, Hamburgas un Ķelnes/Bonnas, Šutgartes un Karlsrūes/Bādenbādenes lidostās.

 

Avots: LETA