CITADELE: POPULĀRĀKIE CEĻOJUMU GALAMĒRĶI VISĀS TRĪS BALTIJAS VALSTĪS GADA SĀKUMĀ – VĀCIJA UN SPĀNIJA

26. aprīlis, 2023

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Latvijas iedzīvotāji ar Citadeles maksājumu kartēm visbiežāk ceļojuši uz Vāciju, Spāniju, Itāliju, Poliju un Zviedriju, liecina apkopotā informācija par veiktajiem klātienes pirkumiem ārzemēs. Savukārt Lietuvas iedzīvotāji uz Baltkrieviju, Vāciju, Poliju, Franciju un Spāniju, bet Igaunijas – Somiju, Spāniju, Latviju, Itāliju un Zviedriju.  Citadeles maksājumu karšu dati liecina, ka, salīdzinot ar decembri, janvārī avio biļešu pirkumu skaits palielinājies par 24 %, februārī – samazinājies par 17 %, bet martā atkal  pieaudzis par 21 %.

Salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, Latvijā un Igaunijā pieaudzis ar maksājumu kartēm veikto klātienes pirkumu skaits ārzemēs – attiecīgi par 19 % un 10 %,  savukārt Lietuvā novērojams kritums – karšu darījumu skaits gada pirmajā ceturksnī samazinājies par 15 %.

Avio biļešu iegāde, salīdzinot ar pagājušā gada sākumu, pieaugusi par 17 %, auto nomas pakalpojumu pieprasījums par 44 % un naktsmītņu rezervēšana par 22 %, liecina apkopotā informācija.

Kaimiņvalstu iedzīvotāju karšu darījumu apjoms Latvijā, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem mēnešiem, krasi nav mainījies – ja pērn Igaunijas iedzīvotāju klātienes pirkumi ar karti Latvijā ierindojās otrajā vietā, savukārt Lietuvas – devītajā, tad šā gada pirmajos mēnešos, attiecīgi, trešajā un desmitajā vietā.

Dati iezīmē līdzīgu tendenci Baltijas valstu vidū – Latvijas klienti visvairāk pirkumus veikuši Vācijā, Spānijā, Polijā, Zviedrijā un Lietuvā. Savukārt Lietuvas – Baltkrievijā, Vācijā, Polijā, Francijā, Spānijā, un Igaunijas klienti visbiežāk tērējuši Somijā, Spānijā, Latvijā, Itālijā, Zviedrijā un Vācijā.

“Itālija, Vācija ziemas sezonā tradicionāli ir iecienīti galamērķi gan pieredzējušu slēpotāju, gan  īso izbraucienu cienītāju vidū. Tāpat attālinātā darba iespējas un prognozētie augstie apkures rēķini kalpoja par iemeslu, kāpēc daļa Baltijas iedzīvotāju meklēja iespēju pārziemot siltākos klimata apstākļos, un Spānija šajā ziņā ir iecienīts galamērķis, jo atrodas tepat Eiropā. Ceļotājiem būtisks faktors ir arī norēķinu iespējas, esot ārvalstīs, tāpēc Citadeles klienti jo īpaši novērtē iespēju bez papildu maksas veikt pārskaitījums visā Eiropā un izņemt naudu no bankomātiem visā pasaulē,” norāda Andris Lazdiņš, Citadeles Karšu un norēķinu daļas vadītājs.

Populārāko galamērķu TOP 10, Citadeles maksājumu karšu dati par klātienes pirkumiem
Latvija Lietuva Igaunija
Vācija Baltkrievija Somija
Spānija Vācija Spānija
Polija Polija Latvija
Zviedrija Francija Itālija
Lietuva Spānija Zviedrija
Nīderlande Itālija Vācija
Itālija Beļģija Apvienotie arābu emirāti
Igaunija Nīderlande Lielbritānija
Lielbritānija Lielbritānija Norvēģija
Francija Latvija Polija