DAUGAVPILĪ AR VELOBRAUCIENU ATKLĀS AKTĪVĀ TŪRISMA SEZONU

14. aprīlis, 2023

Aprīļa izskaņā Daugavpilī ar velobraucienu atklās aktīvā tūrisma sezonu. 29. aprīlī plkst. 11.00 sāksies velobrauciens pa pilsētas ielām un promenādēm kopā ar pilsētas gidu. Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra aicina visus aktīvās atpūtas cienītājus piedalīties šajā braucienā, kuru organizē sadarbībā ar tūrisma klubu “Sniegpulkstenīte”.

Plkst. 11.00 Vienības laukumā pulcēsies brauciena dalībnieki un kopā ar gidu brauks pa Daugavpils ielām un promenādēm līdz Daugavpils cietoksnim, kur notiks īsa velo ekskursija. Tāpat šajā dienā Daugavpils cietoksnī norisināsies tradicionālais krāmu tirgus. Tālāk brauciens turpināsies pa marķētā velomaršruta Nr. 35 posmu līdz Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasei. Izbraucot trasi, dalībnieki nonāks līdz Lielajam Stropu ezeram, kur varēs baudīt ezera skaistumu, braucot pa veloceliņiem dažu kilometru garumā. Brauciens turpināsies līdz Rugeļu ūdenskrātuvei, kas ir mākslīga ūdenstilpe, kas tika izveidota, gatavojoties Daugavpils HES celtniecībai. Tad brauciena dalībnieki nokļūs līdz Bruģu ielas promenādei un velobraucienu noslēgs pilsētas vēsturiskajā centrā, Vienības laukumā. Kopā ar velobraucējiem brauks sertificēts tūrisma gids, kas stāstīs par Daugavpils pilsētas vēsturi un mūsdienām. Aptuvenais maršruta garums – 35 km.

Brauciena laikā ir paredzēta kafijas un tējas pauze, kā arī citi pārsteigumi.

Pasākums ir bez maksas.

Svarīgi: dalībniekiem, piedaloties velobraucienā, jāizmanto aizsargķivere. Likums nosaka, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam ķivere ir obligāta. Nepilngadīgas personas braucienā var piedalīties tikai vecāku vai citu pilngadīgu personu pavadībā, kas ar parakstu apliecina savu atbildību.

Iepriekšēja pieteikšanās līdz 25. aprīlim, aizpildot reģistrācijas anketu tiešsaistē.

Reģistrācijas anketa online pieejama ŠEIT