Desmit reizes palielinājies pieteikumu skaits mācībām airBaltic Pilotu akadēmijā

21. jūlijs, 2023

Ir sācies laiks, kad vidusskolu absolventi iesniedz dokumentus studijām augstskolās. Kaut arī pieteikumi mācībām airBaltic Pilotu akadēmijā tiek pieņemti visu gadu un jaunas studentu grupas uzņemas četras reizes gadā, tieši šovasar šīs studijas raisījušas sevišķu interesi un pieprasījumu. Proti, akadēmija tagad vidēji nedēļā saņem ap 40 pieteikumu. Jāpiebilst, ka 4. septembrī un 6. novembrī savas profesionālās pilotu studijas uzsāks jau 19. un 20. studentu grupa.

airBaltic Pilotu akadēmijas apmācību vadītāja vietnieks Hosē Antonio Raga Oreljano (Jose Antonio Raga Orellano): “Vasara tūlīt pēc vidusskolas absolvēšanas, ir ļoti piemērots laiks, lai veiktu nākotnes studiju izvēles – skolā apgūtās zināšanas vēl ir svaigā atmiņā un prāts ir atvērts jauniem izaicinājumiem. Tādēļ mēs aktīvi mudinām topošos studentus izmantot šo brīdi un pieteikties airBaltic Pilotu akadēmijā. Labi apmācīts personāls ir viens no veiksmīgas darbības galvenajiem faktoriem jebkurā aviokompānijā. Akadēmija sagatavo kvalificētus aviācijas profesionāļus jau kopš tās dibināšanas 2017. gadā, un šobrīd šeit savus sapņus par lidošanu īsteno 100 studenti.”

Vairums airBaltic Pilotu akadēmijas studentu ir no Baltijas valstīm, taču viņi pārstāv arī citas Eiropas Savienības valstis, to skaitā Austriju, Vāciju, Franciju, Somiju, Spāniju un Itāliju. Vairāk nekā 10% akadēmijas studentu ir sievietes. Līdz šim pēc absolvēšanas airBaltic pievienojušies 78 studenti.

Kopš 2022. gada maija airBaltic Pilotu akadēmija uzlabojusi maksājumu struktūru tās komerciālo pilotu studiju programmai. Tādējādi tagad pēc veiksmīga uzņēmuma vērtējuma saņemšanas airBaltic finansēs ievērojamu daļu no studiju maksas.

airBaltic Pilotu akadēmijas studentiem būs jāsedz mācību maksa līdz privātās pilota licences iegūšanai, šīm izmaksām veidojot aptuveni 25 000 eiro. Pēc airBaltic pilotu novērtējuma saņemšanas un kļūšanas par uzņēmuma darbinieku lidsabiedrība nodrošinās finansējumu (aizdevumu) pārējām studijām.

Katra mēneša pirmajā piektdienā tiek rīkotas īpašas airBaltic Pilotu akadēmijas atvērto durvju dienas. Šajos pasākumos, kas pārmaiņus notiek gan attālināti, gan klātienē, apmeklētājiem ir iespēja iegūt detalizētu informāciju par Pilotu akadēmiju, tās programmu, studiju procesu, pilota profesiju, kā arī konsultēties ar airBaltic Training pārstāvjiem par to, kā sagatavot labu pieteikumu un tikt izvēlētam par kadetu, un daudz ko citu. Turklāt lidojumu simulatorā ir iespējams izbaudīt lidmašīnas vadīšanas sajūtu.

Lai uzzinātu vairāk par airBaltic Pilotu akadēmiju un pieteiktos studijām, lūdzu, apmeklējiet: www.pilotacademy.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski cienījamu lidsabiedrību, kas nodarbina ap 2 300 darbinieku. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 42 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax piešķīrusi Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piecu zvaigžņu COVID-19 drošības reitingu un 2022. gada Labākās lidsabiedrības Austrumeiropā balvu. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%.

airBaltic meitas uzņēmums airBalticTraining savā modernajā un īpaši izveidotajā apmācības centrā Rīgā piedāvā plašu aviācijas apmācību pakalpojumu klāstu. Uzņēmums izveidots 2010. gadā un kopš tā laika katru gadu sniedz apmācību aptuveni 3 000 profesionāļu no visas pasaules – vairāk nekā 1 500 pilotiem, gandrīz 1 000 stjuartu un vairākiem simtiem lidostas darbinieku, bagāžas aģentiem, drošības darbiniekiem un citiem.