Dreiliņkalns Rīgā būs pieejams visiem iedzīvotājiem

3. jūnijs, 2024

Dreiliņkalnā sākta žoga demontāža un tuvākajā laikā kalns būs pieejams iedzīvotājiem. Pēc žoga noņemšanas pašvaldība turpinās veikt vides monitoringu un sāks darbu pie visas apkārtnes infrastruktūras labiekārtošanas.

“Dreiliņkalna žoga demontāža ir vēsturisks notikums, kas padara iedzīvotājiem pieejamu iepriekš degradētu teritoriju, kur kādreiz atradies atkritumu poligons. Ir virkne ieceru, kā kalnu un apkārtni padarīt dzīvu – veidojot tur labiekārtojumus brīvā laika pavadīšanai. Tā ir lieliska vieta sporta infrastruktūras attīstībai, kur kalna pakājē varētu veidot regbija, futbola vai florbola laukumus. Savukārt pašā kalnā varētu domāt par velo, slēpošanas vai pastaigu elementiem,” par nākotnes iecerēm stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Dreiliņkalns savieno trīs apkaimes – Purvciemu, Pļavniekus un Dreiliņus. Tā ir vieta, kur iespējams satikties vairāku apkaimju iedzīvotājiem, kur jau pērn tika svinēti plaši apmeklēti apkaimju svētki. Lai uzlabotu iedzīvotāju dzīves kvalitāti pašvaldība nākotnē plāno labiekārtot kalna apkārtni, uzlabot kalna ainavu un domās par videi draudzīgu risinājumu ieviešanu, lai saglabātu dabas daudzveidību. Dreiliņkalna apkārtnes attīstīšana būs solis uz priekšu mūsdienīgas un draudzīgas pilsētvides izveidē.

“Faktiski ar Dreiliņkalna sētas demontāžu sākam darbu pie teritorijas attīstības koncepcijas – aicināsim iedzīvotājus, sporta un nevalstiskās organizācijas sniegt priekšlikumus par teritorijas attīstību, lai līdz šī gada beigām būtu jau skaidrākas ieceres un to iespējamais finansējums. Jā – būs arī ideju konkurss par nosaukumu,” skaidro V. Zeps.

Žoga demontāža saskaņota ar Valsts vides dienestu. Pēc žoga noņemšanas teritorijā tiks uzstādīti arī plakāti, lai informētu iedzīvotājus par ierobežojumiem uz kalna. Dreiliņkalnā aizliegts braukt ar smago tehniku, aizliegts pulcēties lielām cilvēku masām, tāpat aizliegts bojāt kalna segumu, durt un rakt, kā arī piegružot rekultivētās izgāztuves teritoriju.