LIELISKI JAUNUMI! Būs pieejama e-vīza uz SAŪDA ARĀBIJU no Latvijas

27. septembris, 2019

Vai kādreiz esi plānojis doties uz Saūda Arābiju? Lieliski jaunumi! Pavisam drīz būs iespējama e-vīza uz Saūda Arābiju no Latvijas, tās iegūšana būs daudz vienkāršāka nekā jebkad agrāk. Lai iegūtu vīzu, to būs iespējams iegūt internetā (e-vīza). Tas ir arī lētāk nekā iepriekš!

E-vīza internetā izmaksās aptuveni 80 USD (73 EUR). Piekļuve musulmaņu svētajām pilsētām Mekai un Medinai būs ierobežota.

Ārlietu Ministrija iesaka ceļotājus cienīt vietējās tradīcijas un likumus un ar savu rīcību vai uzvedību neaizskart vietējo iedzīvotāju godu un cieņu, it īpaši svētā mēneša Ramadāna laikā, vai, apmeklējot reliģiskas nozīmes vietas. Ramadāna laikā sabiedriskās vietās diennakts gaišajā laikā ir aizliegts lietot ēdienus un dzērienus, kā arī smēķēt. Sievietēm ir jāvalkā apģērbs, kas atsedz tikai rokas un seju. Vīriešiem ir aizliegts valkāt šortus. Saūda Arābijā tiek stingri ievērota konservatīva islāma likumu interpretācija

Pašlaik Saūda Arābija piešķir vīzas tikai ārvalstu strādniekiem, viņu aprūpē esošiem tuviniekiem un musulmaņu svētceļniekiem, kuri dodas apmeklēt svētvietas Mekā un Medinā. Pērn tā sāka izsniegt vīzas arī sporta un kultūras pasākumu apmeklēšanai.

Starptautiskais tūrisms ir viena no galvenajām iecerēm kroņprinča Mohammeda bin Salmana reformu programmā “Vīzija 2030”, kurai jāsagatavo lielākā arābu pasaules ekonomika pārejai uz pēcnaftas laikmetu. Valdība cer, ka tūrisma īpatsvars iekšzemes kopproduktā (IKP) pieaugs no pašreizējiem 3% līdz 10% 2030. gadā.

Šobrīd e-vīzai vēl nevar pieteikties, bet pavisam drīz tā būs pieejama, kā arī Saūda Arābijas valdība vēl nav paziņojusi, cik ilgi būs spēkā Saūda Arābijas e-vīza.

Lai ceļotu uz Saūdu Arābiju pasei jābūt derīgai vismaz 180 dienas no ieceļošanas dienas Saūdu Arābijā.

Vairāk informācijas: https://www.saudiarabiavisa.com/

e vīza uz saūdu arābiju no latvijas