«FlixBus» trīs gados dubultojis Latvijas iedzīvotājiem sasniedzamos galamērķus

30. augusts, 2023

Svinot trešo gadadienu Baltijas valstīs, Eiropas vadošais starppilsētu autobusu operators “FlixBus” informē, ka Latvijā pašreiz tiek piedāvāti jau deviņi regulārie maršruti un vairāk nekā 50 galamērķi Eiropā. Uzņēmums turpina nodrošināt efektīvu, lētu un videi draudzīgu transporta iespēju piedāvājumu, lai tādējādi mainītu cilvēku pārvietošanās paradumus.

Pirms trīs gadiem jeb 2020.gadā “FlixBus” piedāvāja tikai trīs maršrutus, savukārt no Latvijas bija iespējams sasniegt tikai 23 galamērķus Eiropā. Kopš tā laika uzņēmums trīskāršojis piedāvāto līniju skaitu, ļaujot pasažieriem izvēlēties kādu no deviņām, kas kursē caur Latviju. Kopumā no mūsu valsts bez neviena starpsavienojuma var doties uz astoņām valstīm, kas ir divreiz vairāk nekā uzsākot savu darbību Baltijā. Latvijas pasažieri visbiežāk par galamērķi izvēlas Lietuvu, Igauniju, Poliju, Vāciju un Čehiju. Interesanti, ka iecienītākās piedāvājuma pilsētas mūsu valstī ir Rīga, lidosta “Rīga” Mārupē, Jelgava un Bauska.

“Baltijas tirgū, tostarp Latvijā, „FlixBus” ienāca pirms trīs gadiem, kad nolēmām ieviest savus pakalpojumus 2020. gada vasarā — pašā pandēmijas karstākajā punktā. Latvijā, Igaunijā un Lietuvā nemitīgi novērojam augošu pieprasījumu pēc lētiem un ērtiem autobusu pārvadājumiem, “ pauž Mihals Lemans, „FlixBus” rīkotājdirektors Polijā, Ukrainā un Baltijas valstīs, “trīs gadu darbības laikā Latvijā piedāvājām 6 jaunus maršrutus. “FlixBus” pašreiz sasniedz 54 galamērķus no Baltijas valstīm, un mērķis ir turpināt paplašināt savu piedāvājumu šajā reģionā.”

No 5. septembra “FlixBus” uzsāks arī sadarbību ar Latvijas kompāniju “TT Transcom”, lai nodrošinātu zaļo līniju no Rīgas uz Varšavu caur Kauņu. Tas ir pirmais vietējais uzņēmums Latvijā, kas apkalpos “FlixBus maršrutus”, un sestais partneris, ar kuru “FlixBus” sadarbojas Baltijas reģionā.

Nesen “FlixBus” atklāja arī pirmo  zaļo maršrutu Somijā, kas ir no Polijas (Varšavas) līdz Vāsai, ietverot braucienu ar prāmi no Tallinas uz Helsinkiem. No Latvijas pasažieri var ne vien ērti nonākt Helsinkos, bet arī doties tālāk uz ziemeļiem, piemēram, uz Somijas pilsētām Salo, Turku, Raisio, Raumu, Nerpie un Vāsu. Maršruta pieturpunkti Latvijā ir Rīga un Jelgava.

“FlixBus” zaļā misija

„FlixBus” virsuzdevums ir piedāvāt ikvienam lētas un ilgtspējīgas ceļošanas iespējas. Nodrošinot ērtu transportu visā pasaulē, „FlixBus” radīs apvērsumu ceļojumu tirgū. „FlixBus” klātbūtne Latvijā un citās Baltijas valstīs jau ir mainījusi priekšstatu par ceļošanu, piedāvājot pieņemamas cenas, plašu autobusu maršrutu tīklu, vienkāršu lietošanu, ērtības salonā un augstus drošības standartus. Saskaņā ar „FlixBus” virsuzdevumu, kas ir ceļot videi draudzīgi, uzņēmums lepojas ar efektīviem autobusiem, kam ir izcils ogļskābās gāzes izplūdes uz nobraukto pasažierkilometru rādītājs, kas iemieso ilgtspējību uzņēmuma pamatdarbībā. Nesen „Flix” publicēja pirmo brīvprātīgo vides, sociālo un pārvaldības (ESG) pārskatu, kurā uzņēmums ziņoja, ka līdz 2040. gadam sāks piedāvāt ogļskābās gāzes izplūdes ziņā neitrālu ceļojumu iespējas Eiropā.

 

Avots: olsen.lv / travelnews.lv