Izveidoti audio gidi pa BALVIEM, VIĻAKU un BALTINAVU

18. jūlijs, 2022

Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs izveidojis trīs audiogidu maršrutus Balvu novadā, aicinot doties un iepazīt Balvu un Viļakas pilsētas un Baltinavas ciemu. Audiogidus bez maksas var noklausīties vietnē/aplikācijā izi.TRAVEL latviešu valodā — nepieciešams tikai lejuplādēt mobilo lietotni izi.TRAVEL, atrast Latviju un dodoties uz Balvu novadu un izvēlēties tuvumā esošos audio gidus “Balvi”, “Viļaka — senā Marienhauzena” un “Baltinava laiku griežos”.

Ziemeļlatgales apceļotājus aicinām izstaigāt visus trīs maršrutus, klausoties interesantos stāstos un uzzinot mazāk zināmus faktus par nozīmīgākajiem apskates objektiem katrā no pilsētām un Baltinavā un atklāt Balvu novada bagāto kultūrvēsturisko mantojumu. Audio gida maršrutos iekļauti teksti, vēsturiskās un mūsdienu fotogrāfijas, kā arī audio ieraksti par nozīmīgākajiem apskates objektiem — kulūrvēsturiskām ēkām, pieminekļiem, vides un dabas objektiem.

Audio gidu maršruti ir veidoti sadarbībā ar Balvu Novada muzeju, Viļakas muzeju un Baltinavas muzeju, kuri palīdzēja ar vēsturiskās informācijas apkopošanu un vēsturisko faktu precizēšanu. Savukārt audio faili ierunāti un sagatavoti “BIGMAAR’S RECORDS” ierakstu studijā pašā pierobežas sirdī — Upītes ciemā.

Lietot šo audio gidu ir ērti un viegli, bet, ja tomēr rodas jautājumi, aicinām sazināties ar Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centru (29272948, [email protected]).

Audio gidus var apskatīt un noklausīties arī izi.travel mājaslapā: “Balvi” šeit, “Viļaka — senā Marienhauzena” šeit, “Baltinava laiku griežos” šeit.

Izvērtējot lietotāju interesi, nāktonē tiks domāts arī par citiem audio gida maršrutiem Balvu novadā.

izi travel balvi audiogids

Audiogida lietošana

Uzsākot audio gidu tūri, sākumā ir iedota instrukcija ērtākai pastaigai un maršrutu saturu var lejuplādēt arī telefonā, tādejādi neizmantojot internetu visas pastaigas gaitā, bet tikai tad, ja ir vēlme noklausīties un noskatīties YouTube video.

Katrs maršruts veidots tā, ka, to uzsākot, būs redzama karte un jūsu atrašanās vieta, jums jāvirzās uz nākamo objektu. Kartes labajā pusē, uzspiežot uz punktiņa, rādīsies audio zona, ieejot šajā teritorijā, informācija par objektus sāks skanēt automātiski. Maršrutus var turpināt, nestāvot pie katra objekta visu ieraksta laiku, bet veltīt objekta apskatei tik laika, cik ir vēlaties, un doties nākamā objekta virzienā, kur atkal, ieejot tā zonā, sāks skanēt nākamais stāstījums.

izi.TRAVEL ir bezmaksas platforma audio gidu publicēšanai un viedtālruņu lietotne, kuru jau 2011. gadā, izveidojuši Nīderlandes novatori kopā ar Šveices investoriem. Ideja bija izveidot platformu, kur savienot pilsētas, muzejus un to stāstus ceļotājiem, kuri vēlējās izpētīt pasauli, pavisam jaunā, inovatīvā veidā, izmantojot globālu, atvērtu un bezmaksas platformu.

Šodien izi.TRAVEL ir izaugusi līdz pasaulē Nr. 1. stāstu platformai, ko atbalsta vairāk nekā 25 000 audio ceļvežu izdevēju un 5 miljoni lejupielāžu!