Jūrmalas pašvaldība plāno palielināt iebraukšanas maksu un piemērot to visu gadu

6. jūnijs, 2023

Jūrmalas pašvaldība vēlas palielināt iebraukšanas maksu un turpmāk piemērot to visu gadu, norāda pašvaldībā.

Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai nodots saistošo noteikumu projekts Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā.

Saistošo noteikumu projektā saglabāta pašreiz noteiktā nodevas administrēšanas kārtība, bet būtiskākās izmaiņas ir saistītas ar nodevas piemērošanas perioda noteikšanu visu gadu no 2023.gada 1.novembra, kā arī nodevas apmēra izmaiņām vienai dienai – nodevu plānots mainīt no tagadējiem diviem eiro līdz trim eiro.

Tāpat saistošajos noteikumos precizēta caurlaižu pārreģistrācijas kārtība, precizēts transportlīdzekļa īpašuma tiesību iegūšanas brīdis, piemērojot nodevas atbrīvojumu jūrmalniekiem, kā arī vienkāršota pieteikšanās nodevas atvieglojumiem.

JŪRMALĀ DEKLARĒTAJIEM IEDZĪVOTĀJIEM UN TIEM, KURIEM JŪRMALĀ PIEDER NEKUSTAMAIS ĪPAŠUMS, IEBRAUKŠANA IR BEZ MAKSAS.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas teritorijā ir spēkā kopš 1996.gada. No 2013.gada rudens tika atcelta nodeva rudens un ziemas periodā. Visu gadu autostāvvietas Jūrmalā ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

No 1996.gada nodeva vienreizējai iebraukšanai bija viens lats, no 2014.gada – divi eiro. Nodevas apmērs nav mainīts kopš 2014.gada, lai gan pēdējos gados izmaksas par tūrisma infrastruktūras uzturēšanu ir būtiski pieaugušas.

NODEVAS APMĒRS JŪRMALĀ, SALĪDZINOT AR MAKSU PAR AUTO NOVIETOŠANU STĀVVIETĀS, KO IEKASĒ CITĀS PILSĒTĀS UN PIEJŪRAS ADMINISTRATĪVAJĀS TERITORIJĀS, IR BŪTISKI ZEMĀKS, SKAIDRO PAŠVALDĪBĀ.

Piemēram, Rīgā maksa par auto novietošanu stāvvietās ir līdz pieciem eiro stundā. Igaunijas kūrortpilsētā Pērnavā autostāvvieta pludmales zonā vasaras sezonas laikā ir 12 eiro dienā vai četri eiro stundā, centrā – pieci eiro dienā vai viens eiro stundā, kamēr Lietuvā iebraukšana Kuršu kāpas teritorijā ir 30 eiro vieglajai automašīnai.

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai.

PAŠVALDĪBĀ INFORMĒ, KA IEŅĒMUMI NO IEBRAUKŠANAS NODEVAS 2022.GADĀ BIJA 2,9 MILJONI EIRO.

No 1.janvāra, pēc Pašvaldību likuma stāšanās spēkā, pašvaldība vairs nav tiesīga veikt grozījumus Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos. Ņemot vērā, ka nepieciešams veikt uzlabojumus regulējumā, tiek izdoti jauni saistošie noteikumi.

Ar saistošo noteikumu projektu var iepazīties pašvaldības interneta vietnes jurmala.lv sadaļā Saistošo noteikumu projekti, viedokli var izteikt līdz 15.jūnijam.

 

Avots: LETA