Kompensācija, ja vilciens kavē vai tiek atcelts

8. janvāris, 2024

Ja vilciena pienākšana vai atiešana kavējas vai reiss tiek atcelts, tad pasažieriem ir tiesības pieprasīt zaudējumu kompensāciju.

Svarīgākais tiešo zaudējumu atlīdzības saņemšanai ir saglabāt vilciena biļeti un citus dokumentus, kas pamato prasītās atlīdzības apjomu.

Lai arī pārvadājumu punktualitāte ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā, pērn 98,3% vilcienu no dzelzceļa stacijām izbrauca un tajās iebrauca atbilstoši grafikam, diemžēl tehnisku iemeslu dēļ un pretēji ierastajai situācijai pēdējās nedēļās daži reisi, kas ir izpildīti ar “Škoda Vagonka” ražotajiem jaunajiem vilcieniem, ir kavējušies vai atcelti.

Tiešo zaudējumu atgūšanai pasažieris var rīkoties vairākos veidos – iesniegt pieteikumu elektroniski, klātienē “Vivi” klientu apkalpošanas centrā Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā vai atstāt iesniegumu un nepieciešamos dokumentus kādā no “Vivi” kasēm, ja tās tajā brīdī ir atvērtas. Izdrukātas iesnieguma formas ir pieejamas kasēs un “Vivi” klientu apkalpošanas centrā, tās var lejupielādēt arī šeit. Ja ērtāk pieteikumu šķiet sūtīt pa pastu, tas jāadresē AS “Pasažieru vilciens” Pērses ielā 8, Rīgā, LV-1011.

Vivi tīmekļvietnes sadaļā “Saziņai” ir pieejama elektroniskā forma. Tajā jāatzīmē izvēle “Naudas atgriešana”, jānorāda vārds, uzvārds, tālruņa numurs un e¬-pasta adrese. Ja kavētā vai atceltā vilciena reisa dēļ papildu zaudējumi nav radušies, kā vien tikai vilciena biļete, tad ziņojuma tekstā jānorāda, uz kuru bankas kontu atgriezt naudu. Saziņas formai obligāti jāpievieno iegādātās biļetes skenēta vai nofotografēta skaidri salasāma kopija.

Savukārt, ja ir radušies papildu tēriņi, tad ziņojumā līdztekus bankas konta numuram jāpievieno īss situācijas apraksts. Piemēram, “Devos no Jūrmalas uz Rīgu, lai pēc tam tālāk nokļūtu lidostā, taču vilciena reiss tika atcelts. Lai laikus pagūtu uz lidojumu, izmantoju taksometra pakalpojumus”. Formai obligāti jāpievieno gan iegādātā konkrētā vilciena reisa biļetes, gan citu zaudējumus pamatojošo dokumentu (taksometra čeks, cita transportlīdzekļa biļete vai cits) skaidri salasāmas kopijas.

Svarīgi! Naudas atgriešanai pieņemam tikai AS “Pasažieru vilciens” biļešu kasēs dzelzceļa stacijās, www.vivi.lv tīmekļvietnē vai Vivi Latvija mobilajā lietotnē iegādātas biļetes, savukārt ar Mobilly lietotnē vai citviet iegādātām vilciena biļetēm un par to neizmantošanas kompensēšanu pasažieriem jāvēršas pie šo biļešu tirgotāja.

Neskaidrību gadījumā par tiešo zaudējumu pieteikšanu vai saņemšanu pasažieri ir aicināti sazināties ar “Vivi” klientu apkalpošanas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruņa numuru 80007600.

Visus iesniegumus atbilstoši normatīvajiem aktiem un iekšējām procedūrām izskatīsim un izvērtēsim individuāli iespējami ātrāk, taču ne ilgāk kā 14 dienās.

Sarežģītos gadījumos iesniegumu izskatīšanas termiņu atbilstoši Iesniegumu likumam var pagarināt līdz 30 dienām no to saņemšanas brīža. Tādos gadījumos iespējami ātrāk informēsim klientu par radušos situāciju un par paredzamo atbildes sniegšanas laiku.

Atmaksājums un kompensēšana notiek atbilstoši Ministru kabineta 2012. gada 28. augusta noteikumiem Nr. 599 “Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība”.

Operatīvie paziņojumi par izmaiņām vilcienu kustībā tiek publicēti šajā tīmekļa vietnē, mobilajā lietotnē “Vivi Latvija” un “Vivi” kontā sociālajā platformā “X”.

 

Avots: vivi.lv