Konkurss: airBaltic aicina radīt 50. lidmašīnas dizainu

28. novembris, 2023

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šodien atklāj aizraujošu dizaina konkursu, aicinot interesentus no visas pasaules piedalīties airBaltic 50. Airbus A220-300 lidmašīnas krāsojuma radīšanā.

airBaltic izpilddirektors un prezidents Martins Gauss (Martin Gauss): “Mūsu aizvien augošā Airbus A220-300 lidmašīnu flote ir skaidri atpazīstama pēc to zaļajām astēm, kas ir airBaltic raksturīga iezīme. Būtisku sasniegumu un nozīmīgu notikumu atzīmēšana ar unikālu krāsojumu ir aviācijas tradīcija, un to apliecina arī četras mūsu lidmašīnas, kas nokrāsotas Baltijas valstu karogu krāsās. Tā kā mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam sasniegt 100 lidmašīnas airBaltic flotē, ar nepacietību gaidām 50. lidmašīnas ierašanos 2024. gada nogalē. Lai atzīmētu šo nozīmīgo notikumu, mēs piedāvājam unikālu un vēsturisku iespēju piedalīties šīs īpašās lidmašīnas krāsojuma radīšanā. Iespējams, tieši jūsu dizains rotās vienu no mūsu lidmašīnām plašajā airBaltic maršrutu tīklā.”

Konkursā var piedalīties ikviens interesents no jebkuras valsts, kas sasniedzis 18 gadu vecumu. Līdz 2023. gada 12. decembrim tiek gaidīti pieteikumi no māksliniekiem, dizaineriem un citiem radošiem talantiem. Šī ir lieliska iespēja parādīt savu māksliniecisko redzējumu un atstāt savu zīmi airBaltic flotē.

Sīkāku informāciju par dalību un noteikumiem, kā arī nosacījumiem skatīt šeit:
https://www.airbaltic.com/lv/50th-livery-contest

Konkurss notiks pēc strukturēta procesa: Sākotnēji airBaltic dizaina žūrija, kuras sastāvā būs profesionāļi no dažādiem departamentiem, piemēram, augstākās vadības, sabiedrisko attiecību, mārketinga un satura departamentiem, izvērtēs visus darbus, pamatojoties uz atbilstību konkursa vadlīnijām. No iesniegtajiem darbiem tiks atlasīti 15-20 labākie dizaini.

Pēc tam dizaini tiks izvietoti īpašā tīmekļa vietnē, kur būs iespējams balsot. Šis posms būs pieejams tikai airBaltic Club biedriem, piedāvājot lidsabiedrības lojālākajiem klientiem unikālu iespēju ietekmēt airBaltic vēsturi, izvēloties krāsojumu. Katram kluba biedram būs tiesības balsot vienu reizi.

Konkursa uzvarētājs tiks apbalvots ar airBaltic dāvanu karti 3 000 eiro vērtībā. Turklāt uzvaru guvušais dizains tiks attēlots uz 50. lidmašīnas un atspoguļots plašsaziņas līdzekļos.

airBaltic Club biedri, kuri būs piedalījušies balsošanā, varēs piedalīties izlozē, lai iegūtu iespēju lidot ar unikālā dizaina lidmašīnu.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

(Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 45 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.