#kustīs Ludzys nūvodā! Bezmaksas purva pārgājieni Kļešņiku pūrā

7. augusts, 2023

Ludzas novada tūrisma centrs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un A/s “Latvijas valsts meži” organizē divus izzinošus pārgājienus Kļešņiku pūrā augusta mēnesī- 13. augustā un 27. augustā. Pārgājiens noritēs profesionāla dabas gida- Kristapa Kizika vadībā, kurš pārstāv Purvu bridēju komandu, kuri jau vairāk kā astoņu gadu garumā iepazīstina cilvēkus ar purva burvību un vitālo nozīmi mūsu dzīvē.

Pēc Dabas aizsardzības pārvaldes datiem Kļešņiku pūrs ir izcilas nozīmes austrumu tipa augstais purvs ar pundurbērziem. Teritorijā sastopami aizsargājami biotopi – purvaini meži un distrofs ezers (Peiteļa ezers). Vietām purvs ir plašs un atklāts, kas padara to īpaši piemērotu ligzdojošiem bridējputniem.

Aicinām doties pārgājienā ar purva kurpēm, lai nokļūtu citu acīm neskatītās vietās un izbaudītu īstu piedzīvojumu garšu Latvijas tālākajā austrumu purvā. Šī būs unikāla ekspedīcija – būsim soļa attālumā no Latvijas ārējās robežas, līdz ar to obligāta prasība dalībniekiem ir pierobežas joslas speciālā caurlaide. Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi tas būtu neiespējami. Šī būs lieliska iespēja uzzināt, ar ko atšķiras austrumu purvi, kādi izskatās akači un slīkšņas, vai šeit var sastapt kukaiņēdāju augus, vai šūpojas sūnu paklājs, vai purvs sevī iesūc un vai tev no kaut kā jābaidās purvā.

Pārgājiens paredzēts aktīviem dalībniekiem, kuriem patīk gari pārgājieni un izaicinājumi, tādēļ jābūt labā fiziskā formā. Dodoties pārgājienā kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt purva kurpes. Rekomendējam gumijas zābakus vai trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu.

Plkst. 10:00 pulcēsimies kopējam transportam uz Līdumniekiem no Baznīcas ielas laukuma pretī Ludzas novada tūrisma centram. Paredzamais sākuma laiks pārgājienam ir plkst. 11:00. Plānotais pārgājiena ilgums 5 stundas un transports atpakaļ uz Ludzu paredzēts plkst. 16:30. Pasākuma noslēgumā paredzēta kafijas pauze.

Pieteikšanās ir obligāta, jo cilvēku skaits ir ierobežots- 65707203, 29327265, [email protected].

Šis pasākums ir organizēts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu projekta Green palette v.2.0.; LVIII-058 ietvaros. Par tā saturu pilnībā atbild Ludzas novada pašvaldība un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

 

Avots: Ludzas novada tūrisma centrs