Post

Latvijā atgriežas Polijas lielākais tūrisma operators “Itaka Latvija”

14. marts, 2023

Tūrisma operators SIA “Itaka Latvija”, kas pēc vairāku gadu pārtraukuma paziņojis par darbības atsākšanu Latvijā, pirmos ceļojumus sāks pārdot šonedēļ.

Kompānijā norādīja, ka “Itaka” ir veikusi virkni dažādu atjauninājumu, tostarp ir izstrādātas jaunas ekskursiju programmas, tiek piedāvāti jauni galamērķi, kā arī ir izstrādātas platformas tūrisma produktu pārdošanai.

Vaicāti par investīcijām, kompānijā konkrētu atbildi nesniedza, norādot, ka “Itaka Latvija” ir daļa no “Itaka Holdings”, kas nepārtraukti investē jaunos projektos un tehnoloģijās.

“Itaka” pārstāvji norādīja, ka kopumā uz šo gadu raugās pozitīvi.

Čartera lidojumi no Rīgas uz Grieķiju būs pieejami no 21.maija, bet uz Albāniju – no 1.jūnija.

LETA jau vēstīja, ka 2019.gada septembrī, pēc nepilna gada darbības, “Itaka” sīvās konkurences un zemā pieprasījuma dēļ pārtrauca darbību Latvijā.

Toreiz “Itaka” valdes loceklis Dominiks Milovskis skaidroja, ka “Itaka” ir svarīgi strādāt balansētā konkurencē, kas nodrošina rentablu un ilgtermiņa darbību tūrisma nozarē. Vienlaikus viņš pauda, ka kompānija turpinās vērot Latvijas tūrisma tirgus tendences un meklēs iespējas atsākt darbību.

2021.gadā “Itaka Latvija” strādāja ar 4937 eiro zaudējumiem, kas ir par 38,1% vairāk nekā gadu iepriekš. Tikmēr 2019.gadā kompānijas apgrozījums bija 1,693 miljoni eiro, bet zaudējumi – 907 040 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Itaka Latvija” reģistrēta 2018.gada 30.oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānija pilnībā pieder Polijā reģistrētai kompānijai “Itaka Holding”.

 

Avots: LETA