Latvijā darbību sāk jauns kultūras tūrisma naktsmāju tīkls

2. augusts, 2022

Latvijā piecās vietās darbību sāk jauns kultūras tūrisma naktsmāju tīkls, pavēstīja sociālā uzņēmuma SIA “Kultūras tūrisms” pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka šovasar viesus uzņem glempinga naktsmītnes Jelgavas novada Ozolniekos, Mazsalacā, Alsungā, kā arī Cēsu un Ķekavas novadā.

Glempingu vietas iespējams apskatīt www.turisms.lv un tie izvietoti tādās kultūras vietās, kur līdz šim nebija nakšņošanas iespēju. Viens no glempingiem atrodas saimniecībā “Līcīši”, Jelgavas novada Ozolniekos, kur viesiem ir iespēja apskatīt vairāk nekā 200 kazu un āžu, piena pārstrādes cehu, kā arī nodegustēt ražoto produkciju.

Zemgalē sociālais uzņēmums “Dabas zirgi” izveidojis glempingu Misas upes stāvkrastā. Kurzemē glempings ienācis suitu novada centrā – Alsungā, kur tējas namiņa “Sapņotava” saimnieks piedāvā izbaudīt atpūtu meža glempingā “Egleniekos” un iepazīt suitu kultūru un tradīcijas.

Vidzemē glempings izvietots Mazsalacā, “Jēru klubā”, kuru apciemojot, iespējams nobaudīt daudzveidīgo produkciju, ko sniedz aitkopība. Ciemiņus uzņem arī glempinga telts “Dīķīšos”, Amatas pagastā, Cēsu novadā, – saimniecībā apskatāmi Samojedu šķirnes suņi un ēzeļi.

Sociālais uzņēmums “Kultūras tūrisms” nodarbojas ar kultūras tūrisma attīstību un objektu pieejamību Latvijas reģionos. SIA “Kultūras  tūrisms” ir saņēmusi atbalstu no “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” projekta “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” ietvaros.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka uzņēmums pērn strādāja ar 54 299 eiro apgrozījumu un 2648 eiro peļņu. Uzņēmums “Kultūras tūrisms” reģistrēts 2015.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Indulis Bērziņš.