“Leģendu nakts 2022” 29. oktobrī

28. oktobris, 2022

Jau vienpadsmito reizi šī gada 29. oktobrī notiks tradicionālais un ikgadējais Latvijas piļu un muižu asociācijas (LPMA) organizētais pasākums “Leģendu nakts 2022”. Šogad pasākuma tēma – brīnumi un maģija un zinātnes atklājumi.

18. gadsimts ir bagāts ar atklājumiem ķīmijā, fizika, astronomijā, citās zinātnēs un industrializācijā, un tas ir laiks, kad atklājumi tika izmantoti cilvēku pārsteigšanai, izklaidēšanai, mānīšanai, iebiedēšanai, u.tml. Šogad “Leģendu nakts 2022” būs veltīta galvenokārt tieši šai tēmai. 29. oktobrī aicinām apmeklēt Latvijas piļu un muižu asociācijas biedrus “Leģendu nakts 2022” dalībniekus, kuri ir sagatavojuši dažādus priekšnesumus un citas aktivitātes.

Piemēram, Padures muižā ceļotājus pārsteigs burvju triki un burvestības. Plaša programma Dobeles pilī, kur leģendas un teikas būs dzīvākas par dzīvu. Būs pieejama maģiju un burvestību taka Preiļu parkā. Krāslavas pilī radošas darbnīcas un izstādes…. Ar detalizētu piedāvājumu un to, ko piedāvā citi dalībnieki, var iepazīties LPMA mājas lapa www.pilis.lv

Visā Latvijas teritorijā var atrast kādu “Leģendu nakts 2022” dalībnieku, jo šogad piedalās – Padures muiža, Dobeles Pils, Preiļu muižas komplekss un parks, Krāslavas grāfu Plāteru pils komplekss, Veselavas muiža, Jērcēnmuiža, Vilces muiža, Staļģenes muiža, Stāmerienas pils, Durbes pils, Vadakstes muiža, Zaļāsmuiža (Zaļenieku) pils, Ungurmuiža, Puikules muiža, Sēļu muiža, Valmieras novada muižas, Alūksnes Jaunā pils, Elejas muižas Tējas namiņš, Vecauces pils, Jaunauces pils, Dundagas pils, Cesvaines pils, Krustpils, Pelču pils, Lielplatones muiža, Apriķu muiža, Cesvaines pils, Krustpils, Abgunstes muiža un Siguldas Jaunā pils.