Lidosta “Rīga” 2022. gadu noslēgusi ar peļņu

31. maijs, 2023

Lai gan aviācijas nozari pēc globālās pandēmijas pērn būtiski ietekmēja Krievijas sāktais karš Ukrainā un tā izraisītās sekas, lidostai “Rīga” 2022. gads ir bijis stabilizācijas gads, liecina auditētais gada pārskats par 2022. gadu. Gads noslēgts ar 58 miljonu eiro apgrozījumu, 5,4 miljoniem pasažieru, 55 tūkstošiem apkalpotu lidojumu un 286 tūkstošu eiro peļņu.


Lidostas neto apgrozījums 2022. gadā sasniedza gandrīz 58 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2021. gadu, ir pieaugums par 82 procentiem un par 11 procentiem pārsniedz budžetā plānoto. Šādu izaugsmi galvenokārt nodrošināja ieņēmumi no aviācijas pakalpojumiem nepilnu 36 miljonu eiro apmērā (jeb +91 % pret 2021. gadu), jo īpaši pateicoties pasažieru apjoma būtiskam pieaugumam pēc pandēmijas ierobežojumu mazināšanas gada pirmajā pusē.

Tāpat neaviācijas pakalpojumu segmentā, salīdzinot ar 2021. gadu, ieņēmumi ir būtiski pieauguši – par 70 % un pērn sasniedza 22 miljonus eiro. Arī šajā ieņēmumu daļā sasniegts labāks rezultāts, nekā plānots budžetā (+21 %).

“2022. gadu uzskatām par stabilizācijas gadu. Ne tikai esam to pabeiguši ar pozitīvu rezultātu, bet varējām arī no plānošanas un projektu izstrādes posma pāriet pie stratēģisko dokumentu realizācijas un uzsākt darbu pie vairākiem lidostas nākotnei būtiskiem projektiem. Pateicoties plašajam galamērķu skaitam, daudzus no kuriem piedāvājam kā vienīgie Baltijā, lidosta “Rīga” ir un būs pievilcīga ceļotājiem mūsu reģionā,” uzsver lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Pērn lidosta gan strādājusi ar vidēja termiņa stratēģijā iekļautajiem lielajiem attīstības plāniem – termināļa paplašināšanas projektu un lidostas pilsētas RIX Airport City konceptu, gan spēra būtisku soli ilgtspējas jomā, apstiprinot uzņēmuma ilgtspējas stratēģiju un ceļa karti “Net Zero 2050” mērķu sasniegšanai, gan arī ir iesaistījusies vairākos starptautiskos pētniecības un inovāciju projektos, tostarp Eiropas Savienības ‘Horizon” projektā par ūdeņraža tehnoloģiju izmantošanu aviācijā, kas nākotnē ļautu sasniegt mērķi kļūt par klimatneitrālu lidostu.

Kopējais investīciju apjoms lidostā 2022. gadā sasniedza 14,7 miljonus eiro, modernizējot gan pasažieru un gaisa kuģu apkalpošanas infrastruktūru, gan elektroapgādes sistēmu, atjauninot autotransportu, tehniku un perona aprīkojumu, kā arī uzlabojot drošības, ārkārtas situāciju, un IT infrastruktūru.

Valsts budžetā lidosta “Rīga” pērn nodokļos samaksājusi 15,62 miljonus eiro.