Lidostā “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits tuvojas 4 miljoniem

6. oktobris, 2022

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos lidosta “Rīga” apkalpojusi 3,94 miljonus pasažieru, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk kā tādā pašā laika posmā pērn, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem gada pirmajos deviņos mēnešos.

Septembrī lidostā “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits pārsniedz 534 tūkstošus pasažieru, kas ir pieaugums par 60 %, salīdzinot ar pagājušā gada septembri, kad tika apkalpoti 334 tūkstoši ceļotāju. Populārākie maršruti no Rīgas septembrī joprojām ir bijuši dažādi atpūtas galamērķi Dienvideiropā, savukārt pasažieru lidojumu vidējais aizpildījums ir gandrīz 80 %.

Stabilizējas arī to pasažieru skaits, kas Rīgu izmanto kā pārsēšanās punktu tālākiem lidojumiem: septembrī gandrīz piektā daļa jeb 101 tūkstotis pasažieru lidostu “Rīga” izmantojis kā tranzīta lidostu. Gada pirmo deviņu mēnešu griezumā tranzīta pasažieru skaits lidostā “Rīga” veido 19 % no visu apkalpoto pasažieru skaita.

Salīdzinot ar pērnā gada septembri, par 9 % pieaudzis arī visu lidostā apkalpoto lidojumu skaits (2021.g. – 4585; 2022.g. – 5009) bet pasažieru lidojumu segmentā vērojams pieaugums pat par piektdaļu (2021.g. – 3754; 2022.g. – 4539).

Janvārī–septembrī apkalpoto lidojumu skaits, salīdzinot ar pērno gadu, pieaudzis par 62 % – no 25,2 tūkstošiem lidojumu pērn līdz 40,8 tūkstošiem lidojumu šogad. Savukārt pasažieru lidojumu skaits šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, palielinājies vairāk nekā divas reizes – no 17,3 tūkstošiem pasažieru lidojumu pērn līdz 35,7 tūkstošiem šā gada deviņos mēnešos.

Septembrī apkalpoti 155 gaisa kravu reisi, kopā mēnesī apstrādājot gandrīz 1600 tonnas kravu, kopējam šā gada deviņos mēnešos apkalpoto gaisa kravu apjomam sasniedzot 15680 tonnas.


Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Apzinoties savu lomu un atbildību Latvijas tautsaimniecībā, lidosta “Rīga” attīsta ilgtspējīgus pakalpojumus un infrastruktūru, rūpējoties par darbiniekiem un apkārtējo vidi, ejot kopsolī ar sabiedrību un vietējo kopienu. Pievienojoties iniciatīvai “Net Zero 2050”, lidosta “Rīga” ir apņēmusies sasniegt klimata neitralitāti līdz 2050.gadam.