Lidosta “Rīga” atzīmē 30. gadadienu sadarbībai ar Somijas “Finnair”

31. marts, 2022

2022. gada 30. martā, aprit 30 gadi, kopš Somijas aviokompānija “Finnair” ir atjaunojusi regulārus lidojumus no Rīgas uz Helsinkiem. Pirmo atjaunoto lidojumu uz Rīgu 1992. gadā atklāja toreizējais Somijas parlamenta priekšsēdētājs, lidojumā devās arī aviokompānijas vadība, bet pasažieru vidū bija cilvēks, kurš 1940. gadā bija lidojis ar pēdējo Somijas gaisa kuģi no Rīgas uz Helsinkiem.

““Finnair” ir profesionāls un stabils lidostas “Rīga” partneris, kas nodrošina mūsu pasažieriem ērtu savienojumu ar Somijas galvaspilsētu un no tās – uz citiem galamērķiem pasaulē,” gandarījumu par sadarbību pauž lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Pirms trīsdesmit gadiem “Finnair” sāka lidojumus no starptautiskās lidostas „Rīga”, atjaunojot regulārus reisus starp Latvijas galvaspilsētu un “Finnair” bāzes lidostu Helsinkos. Pirmie somu nacionālās lidsabiedrības lidojumi uz Rīgu sākās jau 1927. gadā, kad uzņēmums bija pazīstams ar nosaukumu “Aero Oy”. Aviolīnijas IATA kods „AY” ir saglabājies līdz pat šodienai – “Finnair” pēc tā tiek atpazīts visā pasaulē. Lidojumi starp Rīgu un Helsinkiem tika pārtraukti Otrā pasaules kara un pēckara Eiropas sadalījuma dēļ, Latvijai zaudējot neatkarību.

“1992. gada 30. martā, kad lidkompānija “Finnair” uzsāka tiešos reisus uz Rīgu, kopš mūsu valsts neatkarības atjaunošanas bija pagājis tikai mazliet vairāk kā pusgads. Mūsu valsts mērķis bija pēc iespējas ātrāk kļūt par normālu, mūsdienīgu Eiropas valsti, un lai šo mērķi sasniegtu, bija nepieciešama laba un ātra satiksme ar pasauli,” lidojumu atjaunošanas nozīmību atjaunotajā Latvijas Republikā uzsver Anna Žīgure, Latvijas vēstniece Somijā no 1991. līdz 1998. gadam.

2022. gada vasaras sezonā “Finnair” maršrutā Rīga–Helsinki plāno lidojumus trīs reizes dienā jeb 21 reizi nedēļā, kas faktiski ir atgriešanās pie tāda lidojumu saraksta, kāds tika izpildīts 2019. gada vasaras sezonā pirms pandēmijas. Šā gada janvārī un februārī “Finnair” starp Rīgu un Helsinkiem pārvadājis 11,3 tūkstošus pasažieru, bet 2019. gadā apkalpoto pasažieru skaits sasniedza 121 tūkstoti.

Lidosta “Rīga” pateicas Annai Žīgures kundzei par vēsturiskajiem foto uzņēmumiem no 1992. gada 30. marta lidojuma Rīga–Helsinki (autors: Gunārs Janaitis).


Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Apzinoties savu lomu un atbildību Latvijas tautsaimniecībā, lidosta “Rīga” attīsta ilgtspējīgus pakalpojumus un infrastruktūru, rūpējoties par darbiniekiem un apkārtējo vidi, ejot kopsolī ar sabiedrību un vietējo kopienu. Pievienojoties iniciatīvai “Net Zero 2050”, lidosta “Rīga” ir apņēmusies sasniegt klimata neitralitāti līdz 2050.gadam.