Lidosta “Rīga” vasarā piedāvās darba vietas vairāk kā 80 skolēniem

1. maijs, 2023

Skolēnu vasaras nodarbinātības projekta ietvaros lidosta “Rīga” šogad vairāk kā 80 skolēniem piedāvās iespēju tuvplānā iepazīt darba vidi Baltijas lielākajā lidostā un reālos ikdienas darba apstākļos apgūt pirmās iemaņas gan pasažieru apkalpošanas un aviācijas drošības jomā, gan dažādos administrācijas amatos.

Darbam lidostā var pieteikties jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri pašlaik mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Ik mēnesi darbs tiks piedāvāts 27 līdz 29 skolēniem, kuriem pieteikšanās anketā būs jāpamato arī sava interese strādāt tieši kādā no lidostas piedāvātajām vakancēm.

Skolēniem šogad tiek piedāvātas gan pasažieru apkalpošanas aģentu palīga vakances darbam terminālī, gan aviodrošības dienesta darbinieku un drošības inspektoru palīga vietas aviācijas drošības pasākumos un drošības pārbaudēs, gan arī iespēja strādāt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā kā datorsistēmu tehniķu palīgiem. Vairākas amata vietas plānotas arī citiem biroja darbiniekiem – lietvežiem un arhivāriem, komunikācijas speciālistiem, personālvadības un apmācību speciālistiem.

Iepazīties ar pilnu vakanču sarakstu un darba pienākumu aprakstu, minimālā vecuma prasībām un citiem nosacījumiem, kā arī pieteikties vasaras darbam lidostā iespējams vietnē www.darbslidosta.lv. Pieteikšanās būs atvērta līdz brīdim, kad tiks saņemts pietiekošs pieteikumu skaits.

Lidostas “Rīga” Personāla departamenta direktore Inga Rame skaidro: “Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajā skolēnu vasaras nodarbinātības projektā piedalāmies ik gadu, jo esam novērtējuši jauniešu ieinteresētību un gatavību mācīties. Mācoties apkalpot klientus, palīdzot pasažieriem orientēties lidostā un lidostas procesos, jaunieši vasaras ceļojumu sezonā, kad pasažieru skaits pieaug, ir īsti palīgi mūsu darbiniekiem. Darbs lidostā un pati aviācijas nozare ir aizraujoša, un pašlaik lidostas komandā strādā jau vairāki kolēģi, kuru pirmā iepazīšanās ar lidostas darbu notikusi tieši ar šī projekta atbalstu.”