LUX EXPRESS atklāj maršrutu Rīgas centrs – RIX Rīgas lidosta

13. jūnijs, 2024

Lux Express vakar, 12. jūnijā, uzsācis pasažieru komercpārvadājumus reģionālās nozīmes maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta.

“Paldies Lux Express un RIX Rīgas lidostai par veiksmīgo sadarbību – jaunais shuttle autobuss ir būtisks solis, uzlabojot apkalpošanas kvalitāti lidostas apmeklētājiem. Katrs šāds solis, kur mēs uzlabojam lidostas savienojamību un piekļūstamību, atstāj labu iespaidu par Latviju. Tagad lidostas apmeklētājiem būs iespēja vidēji 30 minūšu laikā nokļūt līdz Rīgas centram  un arī no centra uz lidostu. Salīdzinot ar citām starptautiskajām lidostām, šāda pakalpojuma biļetes cena ir vidēji par 2 eiro lētāka. Ministrija atbalstīs arī turpmāk līdzīgus sadarbības modeļus, kur privātie pārvadātāji piedāvā augstas kvalitātes un pieejamus pakalpojumus mūsu iedzīvotājiem un tūristiem,” uzsver satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

“Šodien atklājam ekspresmaršrutu Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta, kas būs liels ieguvums Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem. Mūsu prioritāšu augšgalā ir pasažieriem nodrošināt paaugstināta komforta autobusus un saīsināt ceļā pavadīto laiku, un esam gandarīti, ka mūsu pakalpojumus tagad ērti varēs saņemt lidostas apmeklētāji. Tas ir liels ieguvums ne tikai RIX Rīgas lidostai, bet arī pašai galvaspilsētai, jo ērta un efektīva savienojamība ir viens no eiropeiskas pilsētas attīstības pamatiem,” norāda Lux Express Baltijas biznesa attīstības direktors Aldis Ķibēns.

Visi pārvadājumi maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta tiks veikti ar Iveco Daily Fergui minibusiem, kuros būs sēdvietas līdz 24 pasažieriem. Šie autobusi būs aprīkoti ar plašām sēdvietām, kur varēs novietot arī rokas bagāžu, kā arī atsevišķu nodalījumu, kurā novietot lielāku bagāžu. Turklāt visos autobusos būs pieejams Wi-Fi, klimata kontrole, drošības jostas pasažieriem un info ekrāni, kur tiks paziņoti pieturu nosaukumi latviešu un angļu valodā.

Katru dienu maršrutā virzienā no Rīgas centra uz RIX Rīgas lidostu tiks nodrošināti 18 reisi, ar pieturvietām: Rīgas starptautiskā autoosta, Stacijas laukums, Esplanāde, Nacionālais teātris, Ķīpsala, Valsts arhīvs, Ventas iela, Rīgas lidosta. Savukārt virzienā RIX Rīgas lidosta–Rīgas centrs tiks veikts 21 reiss ar pieturvietām: Rīgas lidosta, Kauguru iela, Valsts arhīvs, Ķīpsala, Z. A. Meierovica bulvāris, Esplanāde, Centrālā stacija, Rīgas starptautiskā autoosta. Atiešanas laiki plānoti tā, lai nodrošinātu pasažieru pieprasījumu visas dienas garumā, īpaši maksimumstundās.

Biļetes var iegādāties uzņēmuma mājaslapā https://luxexpress.eu/lv/routes/airport-shuttle/, RIX Rīgas lidostas Apmeklētāju centros, kā arī pie autobusu vadītājiem un Lux Express pārdošanas birojā Rīgas starptautiskā autoostā. Biļetes šajā maršrutā maksā 8 eiro, savukārt bērniem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam (ieskaitot) – 6 eiro. Paralēli tradicionālajiem maksāšanas veidiem, luxexpress.lv mājaslapā biļetes būs iespējams iegādāties, izmantojot GooglePay un ApplePay  maksāšanas veidus. Reisa ilgums no Rīgas centra līdz Rīgas lidostai paredzēts 35 minūtes. Biļetes var iegādāties uzņēmuma mājaslapā www.luxexpress.lv.

A. Ķibēns piebilst, ka gadījumos, kad lidojums ir atcelts vai pārcelts izlidošanas laiks un cilvēks ir iegādājies biļetes braucienam maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta, biļetes ir iespējams apmainīt vai atgriezt. Savukārt, ja biļeti nav iespējams apmainīt vai atgriezt un lidojums kavējas, tad iegādātā biļete ir derīga visu dienu pēc pieejamības.

Jau ziņots, ka Lux Express 16. aprīlī iesniedza pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutu Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt “Lux Express Latvia” uz to maršruta atļauju.