Lux Express ieviesīs ekspresmaršrutu no Rīgas centra uz lidostu

4. jūnijs, 2024

Autobusu pārvadājumu uzņēmums “Lux Express” no 12. jūnija uzsāks pasažieru komercpārvadājumus reģionālās nozīmes maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta, informē uzņēmumā.

Biļešu tirdzniecība tiks sākta no 4.jūnija.

Katru dienu maršrutā virzienā no Rīgas centra uz RIX Rīgas lidostu tiks nodrošināti 18 reisi, ar pieturvietām: Rīgas starptautiskā autoosta, Stacijas laukums, Esplanāde, Nacionālais teātris, Ķīpsala, Valsts arhīvs, Ventas iela, Rīgas lidosta. Savukārt virzienā RIX Rīgas lidosta–Rīgas centrs tiks veikts 21 reiss ar pieturvietām Rīgas lidosta, Kauguru iela, Valsts arhīvs, Ķīpsala, Z. A. Meierovica bulvāris, Esplanāde, Centrālā stacija, Rīgas starptautiskā autoosta. Atiešanas laiki plānoti tā, lai nodrošinātu pasažieru pieprasījumu visas dienas garumā, īpaši maksimumstundās.

Biļetes šajā maršrutā maksās 8 eiro, savukārt bērniem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam (ieskaitot) – 6 eiro.

Visi pārvadājumi maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta tiks veikti ar Iveco Daily Fergui minibusiem, kuros būs sēdvietas līdz 24 pasažieriem. Šie autobusi būs aprīkoti ar plašām sēdvietām, kur varēs novietot arī rokas bagāžu, kā arī atsevišķu nodalījumu, kurā novietot lielāku bagāžu.

“Mums ir svarīgi, lai lidostas apmeklētājiem būtu pieejams ērts un ātrs transports. Esam pārvietojuši autobusa pieturu tuvāk lidostai, sakārtojām taksometru vaučeru jautājumu un tagad atklājam “Lux Express” shuttle autobusu pakalpojumus,” pauž satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

“Vasaras ceļojumu sezona ir klāt, un pasažieru skaits Rīgas lidostā pieaug. Tāpēc esam priecīgi, ka lidostas apmeklētāji līdz ar “Lux Express” maršruta atklāšanu iegūst jaunu iespēju ērtiem un ātrākiem braucieniem no lidostas uz Rīgas centru un no centra uz lidostu. Esam pārliecināti, ka samazinātais pieturu skaits maršrutā un kursēšanas grafika saskaņošana ar pasažieru plūsmu uzlabos pasažieru un lidostas viesu kopējo pieredzi,” uzsver RIX Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Lux Express” Baltijas biznesa attīstības direktors Aldis Ķibēns piebilst, ka gadījumos, kad lidojums ir atcelts vai pārcelts izlidošanas laiks un cilvēks ir iegādājies biļetes braucienam maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta, biļetes ir iespējams apmainīt vai atgriezt. Savukārt, ja biļeti nav iespējams apmainīt vai atgriezt un lidojums kavējas, tad iegādātā biļete ir derīga visu dienu pēc pieejamības.

Jau ziņots, ka “Lux Express” 16. aprīlī iesniedza pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutu Rīgas centrs–lidosta “Rīga” komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt “Lux Express Latvia” uz to maršruta atļauju.

Lux Express Group ir starptautisks autobusu pārvadātājs, kas nodrošina starptautiskus tālsatiksmes reisus uz lielākajām Baltijas pilsētām un Varšavu, kā arī iekšzemes pasažieru pārvadājumus Igaunijā. Autoparku veido 99 autobusi.