Martā pasažieru skaits lidostā “Rīga” pārsniedzis 300 tūkstošus

5. aprīlis, 2022

Šā gada martā lidosta “Rīga” apkalpojusi gandrīz 305 tūkstošus pasažieru un vairāk nekā 3700 lidojumu, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem.

Pusi no visiem lidostā “Rīga” martā apkalpotajiem lidojumiem veikusi nacionālā aviokompānija “airBaltic”, savukārt otro vietu ieņem Īrijas zemo cenu pārvadātājs “Ryanair” ar 25,1% no kopējā lidojumu skaita.

Ģeopolitiskās situācijas ietekmē martā ir samazinājies transfēra pasažieru skaits lidostā. Iepriekš tranzīta pasažieru īpatsvars kopējā pasažieru skaitā bija robežās no 15 līdz 20%, bet martā tas saruka līdz 10 % no pasažieru kopskaita.

Saistībā ar pret Krieviju ieviestajām sankcijām pagājušajā mēnesī samazinājies arī aviācijas kravu apgrozījums – martā lidostā “Rīga” apkalpotas nepilnas 1500 tonnas kravu, kravu lidojumu skaitam salīdzinājumā ar pagājušā gada martu sarūkot par 38%.

“Ģeopolitiskā situācija un pret Krieviju ieviestās sankcijas ir ietekmējušas tranzīta pasažieru un kravu plūsmu lidostā “Rīga”, tomēr kopumā, sākoties vasaras sezonai, lidojumu skaits aizvien pieaug, bet pārvadāto pasažieru skaits ir sasniedzis un pat pārsniedzis prognozes. Sadarbībā ar saviem partneriem meklējam arī alternatīvus risinājumus kravu plūsmas atjaunošanai,” norāda lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Jāatgādina, ka līdz šim kravu segments lidostā piedzīvoja stabilu izaugsmi – 1.ceturksnī lidostā kopumā tika apkalpoti 6,4 tūkstoši tonnu kravu, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš.

Tāpat kopumā šā gada 1.ceturksnī lidostā “Rīga” apkalpoti 778,3 tūkstoši pasažieru un 10,9 tūkstoši lidojumu, apkalpoto pasažieru skaitam sasniedzot 54 %, bet apkalpoto lidojumu skaitam – 60 % no pirmspandēmijas laika rādītājiem.


Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Apzinoties savu lomu un atbildību Latvijas tautsaimniecībā, lidosta “Rīga” attīsta ilgtspējīgus pakalpojumus un infrastruktūru, rūpējoties par darbiniekiem un apkārtējo vidi, ejot kopsolī ar sabiedrību un vietējo kopienu. Pievienojoties iniciatīvai “Net Zero 2050”, lidosta “Rīga” ir apņēmusies sasniegt klimata neitralitāti līdz 2050.gadam.