Nākamnedēļ atklās aviokompānijas Norwegian bāzi Rīgā

26. aprīlis, 2024

Nākamnedēļ, 30.aprīlī, plkst.10.30 atklās aviokompānijas “Norwegian” pastāvīgo bāzi Rīgā, informē Rīgas lidostā.

Pasākumā piedalīsies Norvēģijas vēstniece Latvijā Īne Morenga, ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS), satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P), “Norwegian” valdes priekšsēdētājs Geirs Karlsens, Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa, “Norwegian” Rīgas bāzes vadītāja Iluta Savicka, kā arī Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras direktors Fredis Bikovs.

Pastāvīgas bāzes atvēršana ir pagrieziena punkts Norwegian izaugsmē un vēl vairāk stiprinās uzņēmuma klātbūtni Latvijā. Rīgas lidosta būs bāzes lidosta 30 aviokompānijas pilotiem un 60 lidojumu ekipāžām.

Norwegian Group ir vadošā Ziemeļvalstu aviācijas uzņēmumu grupa ar galveno biroju Fornebu pie Oslo. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 8200 darbinieku un tai pieder divas vadošās aviokompānijas Ziemeļvalstīs – Norwegian Air Shuttle un Widerøe’s Flyveselskap.

Norwegian Air Shuttle ir lielākā Norvēģijas aviokompānija ar aptuveni 4700 darbiniekiem, tā darbojas plašā maršrutu tīklā, kas savieno Ziemeļvalstis ar galvenajiem Eiropas galamērķiem. 2023. gadā Norwegian pārvadāja vairāk nekā 20 miljonus pasažieru un tās flotē ir 87 Boeing 737-800 un 737 MAX8 lidmašīnas

Widerøe’s Flyveselskap, Norvēģijas vecākā aviokompānija, ir Skandināvijas lielākā reģionālā aviokompānija. Aviokompānijā strādā vairāk nekā 3500 darbinieku. 2023. gadā aviokompānija pārvadāja 3,3 miljonus pasažieru un uzturēja floti ar 48 lidmašīnām, tai skaitā 45 lidmašīnas Bombardier Dash 8 un trīs lidmašīnas Embraer E190-E2. Widerøe Ground Handling sniedz virszemes apkalpošanas pakalpojumus 41 Norvēģijas lidostā.

Galvenais prioritārs Norwegian Group mērķis ir ilgtspēja, un tā ir apņēmusies ievērojami samazināt oglekļa emisijas. Visnozīmīgākā uzņēmumu grupas ilgtspējas iniciatīva ir ieguldījums ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražošanā un izmantošanā. Norwegian tiecas kļūt par ilgtspējīgu izvēli savu pasažieru vidū, aktīvi veicinot aviācijas nozares pārveidi.